У Молдові російську мову прирівняли до державної

У Молдові російську мову прирівняли до державної

11:51 Грудень 17, 2020

Політика 2080 2 хвилини

Magyar

Парламент Молдови остаточно ухвалив закон про функціонування мов на території республіки, яким визнав російську «мовою міжнаціонального спілкування» і прирівняв її до державної. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Закон ухвалили голосами депутатів парламентської більшості – «Партії соціалістів Молдови» (ПСРМ), до якої належить поки що чинний президент Ігор Додон, що нещодавно програв на виборах.

Новий закон передбачає, що мовою усного та письмового спілкування з органами державної влади, а також з підприємствами та організаціями, розташованими на території Молдови, тепер є державна мова і/або російська мова за вибором громадянина. Їй надали статусу «мови міжнаціонального спілкування».

Також передбачено, що «держава повинна створити всі умови для використання і розвитку російської мови». Документ зобов’язує зокрема перекладати усі назви вироблених в країні товарів і послуг, ліків, а також таблички державних і громадських установ.

Якщо чиновники відмовлятимуться на вимогу громадян говорити російською, пропонується встановити для них «особисту відповідальність». Водночас закон зобов’язує керівників державних установ володіти державною молдовською мовою.

Також парламент Молдови в другому і остаточному читанні скасував обмеження на трансляцію теле- і радіоканалів із Росії. Відповідні поправки до Кодексу аудіовізуальних медіапослуг підтримали 53 депутати.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня