
Естонія готується до потенційної загрози війни проти росії
В рамках найбільших військових навчань Естонії «Їжак 25» близько 16 000 естонських і союзних військ із 10 країн НАТО протягом трьох тижнів відпрацьовуватимуть можливий сценарій: російські війська здійснюють напад на країну, порушуючи положення НАТО про взаємну оборону і розпочинаючи екзистенціальну боротьбу за Балтійський регіон.

Цей сценарій здається моторошно реальним у регіоні. Останніми роками зростає кількість інцидентів між Росією і країнами – членами НАТО – особливо після вступу до альянсу Швеції і Фінляндії.
Минулого тижня, просто під час навчань, російський винищувач Су-35 порушив повітряний простір Естонії, в той час як військово-морський патруль намагався перевірити корабель із так званого «тіньового флоту» Росії, який був створений для того, щоб уникнути західних санкцій. У відповідь НАТО підняла по тривозі португальські F-16 в рамках місії з протиповітряної оборони.
«Це вперше ми фактично застосовуємо нові регіональні плани НАТО зі стримування і оборони, в тому числі швидке перекидання міжнародних сил для захисту Естонії», – сказав Пітер Куймет, директор з питань міжнародного співробітництва в Міністерстві оборони Естонії.
Оновлена стратегія НАТО була прийнята лише минулого року. Раніше оборона базувалася на так званій «теорії пастки»: війська балтійських країн намагалися стримати російський наступ, поки альянс надсилав підкріплення.
«Новий план полягає в тому, щоб захищати цю територію із самого початку. Це означає, що росіяни не повинні зробити жодного кроку вперед», – пояснив Куймет.
Нинішні навчання є найсерйознішими з огляду на уроки війни в Україні.
За словами естонських лідерів, військова стратегія Росії в Україні показала: те, що вона не може втримати, вона зруйнує – і що повернення захоплених територій майже неможливе, хіба що ціною величезних жертв.
«У Бучі ми побачили, як росіяни ставляться до українців, яких вони нібито вважають своїми братами-слов’янами. Я навіть не хочу уявляти, як вони будуть ставитися до прибалтів, яких завжди вважали злісними фашистами», – сказав Куймет.
Таллінн тепер готовий захищати себе не тільки у військовому, а й у цивільному плані. Паралельно з військовими навчаннями нова національна система оповіщення про надзвичайні ситуації в країні також пройшла випробування в реальних умовах – вперше мережа зі 120 сирен запрацювала в повному обсязі, повідомляє Euractiv. Мережа, яка охоплює дві третини населення Естонії, була створена в 2022 році, після російського вторгнення.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися