Уряд Кувейту подав у відставку

Уряд Кувейту подав у відставку

13:01 Грудень 7, 2020

Політика 2012 3 хвилини

Magyar

Прем’єр-міністр Кувейту Сабах аль-Галід аль-Хамад подав у відставку в неділю після парламентських виборів попереднього дня, в результаті яких майже дві третини складу парламенту оновилося. При цьому до законодавчого органу не обрано жодної жінки.

За повідомленням кувейтського державного інформаційного агентства KUNA, емір Кувейту прийняв відставку, що є звичним кроком після виборів, і попросив уряд продовжувати працювати до формування нового уряду.

У невеликій багатій на нафту монархії на узбережжі Перської затоки із населенням 1,4 мільйона, у суботу виборчі дільниці чекали близько 600 тисяч виборців, щоб обрати 50 членів законодавчого органу. Кувейт – єдина арабська монархія Перської затоки з обраним парламентом: 50 членів однопалатної Національної асамблеї, що складається загалом із 65 депутатів, обираються на чотири роки, а решта 15 – займають члени уряду.

За даними інформаційних агентств, лише 19 із п’ятдесяти депутатів попереднього складу були обрані знову, тобто 62 відсотки будуть «новачками», які не мають законодавчого досвіду. Жодна з 28 жінок, які брали участь у виборах, не пройшла до парламенту, зокрема, і Сафа аль-Хашем, яка була членом законодавчого органу протягом декількох попередніх циклів.

Виборча комісія ще не оприлюднила остаточні цифри, але, за даними місцевих ЗМІ, організація під назвою «Ісламська салафітська асамблея» не потрапила до парламенту, а «Ісламський конституційний рух» – політичне крило міжнародної ісламістської організації «Братів-мусульман» – отримала три мандати, хоча в попередньому складі парламенту мала 24 депутатів.

Шиїти зберегли шість місць у законодавчому органі.

Явка на виборах, які пройшли з дотриманням суворих протиепідемічних правил, становила 60 відсотків.

vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня