
У Швеції радник з нацбезпеки не протримався на посаді й добу через фото у Grindr, — AFP
Новий радник премʼєр-міністра Швеції з нацбезпеки Тобіас Тиберг подав у відставку менш ніж через добу після призначення. Причиною стали його фотографії в застосунку Grindr.

Про це повідомляє видання AFP.
49-річний Тиберг – багаторічний дипломат. Зокрема, раніше саме він очолював посольства Швеції в Афганістані та Україні, а 8 травня був призначений радником Ульфа Крістерссона.
Після призначення шведська газета Dagens Nyheter (DN) показала йому фотографії «делікатного характеру» з гей-додатку для знайомств Grindr (за інформацією ЗМІ, йдеться про відверті фото).
«Це старі фотографії з мого колишнього профілю в Grindr. Я повинен був повідомити про це (уряд), але не зробив цього. Тому я заявив, що не планую обіймати посаду радника з національної безпеки», – сказав Тиберг.
За даними видання DN, іноземні держави могли використати фото для шантажу радника з нацбезпеки шведського премʼєра.
Прем’єр-міністр Швеції Крістерссон, виступаючи перед журналістами в Осло 9 травня, назвав ситуацію «серйозною» і визнав недоліки в процедурах перевірки.
Водночас він вказав, що Тиберг багато років обіймав численні посади, пов’язані з секретною інформацією.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися