
В адміністрації Трампа виник розкол стосовно способів досягнення миру в Україні – NBC
Радники президента США Дональда Трампа і члени адміністрації розділилися в думках щодо того, наскільки сильним має бути тиск на росію і як досягти миру в Україні, пише NBC із посиланням на джерела.

За словами співрозмовників видання серед американських і українських чиновників і джерела, близького до київського уряду, радник з національної безпеки Майк Волц і спецпредставник з питань України Кіт Келлог хочуть використати американські важелі впливу, щоб змусити російського диктатора Володимира Путіна відступити, але інші виступають за скорочення допомоги, яку США надали Україні за часів адміністрації Джо Байдена, щоб примусити до якнайшвидшого завершення конфлікту.
Критики такого підходу кажуть, що це фактично роззброїть Україну і, таким чином, спричинить її капітуляцію перед росією.
До того, як стати віцепрезидентом, тодішній сенатор Джей Ді Венс був запеклим скептиком щодо грошей, які адміністрація Байдена надала Україні. Він також назвав український уряд «найбільш корумпованим в Європі і, можливо, у світі».
При цьому Келлог у коментарі NBC заявив, що команда Трампа з національної безпеки «працює синхронно».
«Президент використає, за необхідності, усі важелі американської сили, щоб покласти край кривавій бійні останніх трьох років», — сказав він. Прессекретар Венса відмовився коментувати його позицію щодо американської допомоги Україні.
Сам Трамп попереджав, що вдарить по Росії тарифами, санкціями і податками на продаж російських товарів до США й інших країн, якщо Путін не піде на переговори про припинення війни.
Зазначається, що проблема такого підходу полягає в тому, що торгівля США з Росією різко скоротилася, що робить тарифи менш дієвим інструментом. Для порівняння, у 2021 році, до вторгнення Росії в Україну, ця цифра становила майже 30 мільярдів доларів.
«Це повна нісенітниця… Ми повністю від’єднали економіку США від російської економіки. Отже, наша здатність зашкодити Росії за допомогою тарифів є незначною», — сказав колишній чиновник із національної безпеки адміністрації Байдена.
Інший варіант полягає в тому, що Трамп може використати заморожені активи росії для продовження поповнення запасів озброєння для України.
Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор сказав, що 300 мільярдів доларів російських резервів, що знаходяться в європейських та американських банках, «пройшли б довгий шлях для надання зброї та фінансової підтримки Україні».
«Що Трамп міг би зробити, так це натиснути на європейців, щоб вони заарештували ці резерви і поклали їх на рахунок українців і дозволили українцям використовувати ці гроші для купівлі зброї у США і продовження роботи свого уряду, — сказав він, додавши, що Трамп «знає, що російська економіка є крихкою і вразливою до подальших санкцій», через що є підстави вважати, що має важелі впливу на Путіна.
Серед прихильників допомоги України існувало побоювання, що Трамп покине її після повернення на посаду, оскільки «теплота», яку він демонстрував Путіну протягом багатьох років, свідчить про те, що він може досягти вигідного для росії врегулювання.
Крім того, під час дебатів з ексвіцепрезиденткою Камалою Гарріс він сказав, чи хоче він, щоб Україна перемогла у війні. Однак після приходу Трампа до влади деякі з тих, хто сумнівався, побачили, що його команда, принаймні, «не продає Україну».
«Я думаю, він [Трамп] почав усвідомлювати, наскільки важко вирішити це питання і що росія не буде конструктивною, якщо ми не будемо чинити більший тиск», — сказав в інтерв’ю американський чиновник, який займається політикою щодо України та росії.
Він додав, що однією з причин зміни риторики Трампа є перехід від передвиборчої кампанії до режиму правління.
«Перешкодою на шляху до миру є не Україна. Я думаю, що до нього починає доходити, і він також розуміє, наскільки погано це буде з політичної точки зору, а також зі стратегічної», — сказав він.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися