
Анджей Дуда заявив, що після завершення війни в Україні може збільшитись міжнародна організована злочинність
Президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю з Financial Times заявив, що після закінчення війни в Україні можуть збільшитись випадки міжнародної організованої злочинності. Його слова вже прокоментувало Міністерство закордонних справ України. У коментарі наголосили, що українські ветерани не загроза, а фактор безпеки України, Польщі та всієї Європи.

Як повідомляє PAP, посилаючись на Financial Times, Анджей Дуда висловив побоювання щодо збільшення випадків транскордонної злочинності після закінчення війни в Україні. Свої слова він підкріпив прикладом ситуації російських ветеранів у 1990-х роках, коли ті повернулися з війни в Афганістані й приєдналися до різних злочинних угрупувань. Він зазначив, що українські солдати страждатимуть від посттравматичного синдрому, а значна частина з них повернеться до місць, де будуть зруйновані будинки, а також не буде роботи й перспектив. Саме тому, на думку Анджея Дуди, важливо, щоб Захід підтримав Україну у сферах економіки та безпеки.
Також під час інтерв’ю польський президент підкреслив, що Польща далі допомагатиме Україні, проте це не означає, що країна відправить на фронт свої війська. Цю позицію він аргументував тим, що Польща найбільш вразлива до потенційного нападу з боку Росії. Що стосується мирних переговорів, то Анджей Дуда зазначив, що Польща повинна брати у них участь.
На слова польського президента щодо збільшення випадків міжнародної організованої злочинності вже відреагували у МЗС України. Так, речник МЗС Георгій Тихий зазначив, що Україна вдячна Польщі та Анджею Дуді за масштабну допомогу й просування українських інтересів, проте у відомстві не погоджуються із представленням українських воїнів, як потенційної загрози для європейської безпеки. Речник МЗС наголосив, що від 2014 року сотні тисяч українців вже пройшли через фронт, але суттєвого зростання злочинності або загроз для Польщі чи Європи не спостерігалося. «Ще з перших років російської агресії, Україна приділяє пріоритетну увагу адаптації, соціалізації та інтеграції воїнів і розраховує на подальшу допомогу партнерів у цій важливій справі», – зазначив Георгій Тихий у коментарі.
Як наголошує речник МЗС, українські воїни – це не загроза, а фактор безпеки України, Польщі та всієї Європи й саме вони є запорукою вільного та стабільного європейського майбутнього. «Ми переконані, що сміливі українські чоловіки та жінки, які стали на захист своєї країни та всього світу від російських загарбників, заслуговують на найвищу повагу», – підсумував Георгій Тихий.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися