Доля України може нагадувати поділ Німеччини на Схід і Захід – Клаус Велле
На думку колишнього Генерального секретаря Європейського парламенту Клауса Велле, українсько-російське перемир’я є найбільш імовірним короткостроковим рішенням війни в Україні.
Про це Велле зазначив на Форумі європейських ідей 2024 Центру Мартенса, де обговорювалося майбутнє Європи, зокрема відносини США та ЄС, питання міграції, соціальної справедливості та дезінформації.
Щодо війни в Україні, він зазначив, що поки що доля окупованих росією територій буде фактично заморожена. «Найбільш імовірний сценарій – домовленість про припинення вогню», – сказав він.
«Україна не погодиться поступитися територією, але їй доведеться визнати, що ця територія знаходиться під іноземним, російським контролем, певною мірою це нагадує ситуацію, що склалася в Західній та Східній Німеччині», – сказав Велле.
«Західна Німеччина була вільною і демократичною, а Східна – окупована Радянським Союзом», – пояснив німецький політик. «Але ми ніколи не полишали надії та бажання возз’єднати країну. Нам довелося чекати 40 років, до 1989 року».
Велле, який очолює Академічну Раду Центру європейських студій імені Вільфреда Мартенса, також чітко дав зрозуміти, що території, які залишвться під контролем Києва, мають бути суворо захищені, із сильними гарантіями безпеки.
Україна закликала НАТО запросити її приєднатися до НАТО та забезпечити захист територій, які ще знаходяться під контролем України.
Велле пояснив, що на момент поділу Західна Німеччина була в безпеці. «У нас перебували американські, британські та французькі підрозділи, – нагадав він. – Я особисто не вірю, що Україна буде в безпеці без підтримки іноземних військ на її території. На мою думку, це будуть європейські миротворці».
Президент Франції Еммануель Макрон і президент Польщі Дональд Туск почали вивчати можливість розміщення європейських миротворців в Україні після можливого мирного врегулювання.
Обраний президент США Дональд Трамп чітко дав зрозуміти, що Європі доведеться відігравати набагато більшу роль у європейській безпеці. Європейські держави не очікують, що Трамп санкціонує присутність американських військ в Україні в рамках будь-якого майбутнього врегулювання.
«Американці все більше зосереджуються на Китаї. Думаю, вони також справедливо очікують, що європейці візьмуть на себе більше відповідальності за безпеку свого власного континенту. Я гадаю, це те, що ми повинні зробити», – сказав Велле.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися