Президент Португалії попередив про глибоку політичну кризу в Європі
Президент Португалії Марсело Ребелу де Соуза заявив, що настав „кінець циклу” і попередив про „глибоку кризу”, яку переживають європейські політичні системи.
Про це, як пише „Європейська правда”, повідомляє Euractiv.
Виступаючи на церемонії закриття Національної зустрічі молоді в Авейру, Ребелу де Соуза сказав, що Європа знаходиться в кінці історичного циклу і на початку іншого.
„Ми перебуваємо на цьому переломному етапі, що світ не буде таким самим […] після американських виборів, яким би не був результат, він буде іншим, він не буде таким самим після змін у Китаї, який мав труднощі з управлінням пандемією та економічним відновленням […] він не буде таким самим у позиціонуванні Російської Федерації чи нових держав у Південній Африці, Бразилії, Туреччині та Індії, він не буде таким самим”, – зазначив він.
За словами президента Португалії, є відчуття трансформації, і в ці періоди невизначеності і вразливості зростає кількість воєн, „звідси необхідність боротися за мир, в Європі, в Африці, але також і на Близькому Сході”.
Ребелу де Соуза пояснив, що всі політичні системи були розроблені для іншого часу, і вони протрималися „за інерцією”.
„Європейські політичні системи перебувають у глибокій кризі, і саме тому відкриваються порожнечі, через які проникають нові неорганічні реалії, які дехто назве популістськими, тому що системи, розроблені після Другої світової війни та переходу від 20-го століття до 21-го століття, перебувають у кризі”.
За його словами, ці системи не пристосувалися до цифровізації, зміни клімату, науково-технічного прогресу, мобільності та прагнень молодих людей.
„Альтернативою старому є старе, старе в ідеях, старе в структурах, старе в організації, старе в людях, і це є проблемою в Європі”, – сказав він..
Він попередив, що „Європа відстає” і „втратила свій імпульс”, незважаючи на те, що вона очолює боротьбу з кліматичними змінами і міграцією.
На думку португальського президента, існують „позитивні фактори”, такі як фонди ЄС, але на короткий період.
„Не гроші вирішують проблему, а знання вирішують проблему”, – сказав він, стверджуючи, що „дуже важливо, щоб молоді люди досягли центрів прийняття рішень, керували муніципалітетами, керували регіонами, керували так званою центральною владою (…) це неминуче, і якщо цього не станеться, то це буде згаяний час і втрачені зміни”.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися