Через підтримку російської агресії уряд США запроваджує проти Китаю нові санкції

Через підтримку російської агресії уряд США запроваджує проти Китаю нові санкції

18:20 Серпень 26, 2024

Політика 716 5 хвилин

Magyar

Вашингтон продовжує тиснути на Пекін, щоб той відмовився від підтримки російської агресії в Україні та припинив ухилятися від міжнародних санкцій. Під приціл заборонних заходів потрапляє дедалі більше китайських компаній.

За підрахунками США, КНР зацікавлена в економічній співпраці з росією більше, ніж у торгівлі із Заходом. Водночас чимало експертів вважають, що Китай може багато втратити, якщо вперто відмовлятиметься чинити тиск на Москву задля припинення війни в Україні й допомагатиме росії обходити санкції.

У п’ятницю США опублікували новий список російських і китайських компаній, щодо яких за розпорядженням президента Джо Байдена будуть застосовані відповідні заходи. Цей пакет санкцій вважається одним з найбільших за всю історію і стосується близько 400 юридичних та фізичних осіб, зокрема, з Еміратів, Туреччини, Гонконгу, Білорусі, Киргизстану й Казахстану.

Нові санкції, як і раніше, спрямовані на те, щоб утримати так звані товари подвійного призначення подалі від російських користувачів. Це переважно мікроелектроніка, комп’ютерні системи числового програмного керування та верстати, які самі по собі не є летальними технологіями, але можуть бути використані у військових цілях.

«Існує постійне занепокоєння щодо масштабів експорту товарів подвійного призначення з Китаю до росії», – ідеться в заяві Державного департаменту США, опублікованій у п’ятницю. Імпорт з КНР заповнює критичні прогалини в оборонній промисловості рф, дозволяючи їй виробляти зброю, нарощувати оборонне виробництво та зміцнювати свою оборонно-промислову базу, заявили в Держдепі.

Держсекретар США Ентоні Блінкен неодноразово попереджав, що підтримка Пекіном війни в Україні є значною проблемою. У НАТО Китай уперше назвали «вирішальним фасилітатором» війни в Україні на саміті у Вашингтоні в липні. Наступного тижня радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван вирушає до Пекіна, щоб зустрітися з міністром закордонних справ Ван Цзі. Війна в Україні буде гарячою темою їхніх перемовин.

До нового списку санкцій увійшли два великі китайські постачальники верстатів і шість експортерів електронних компонентів. До переліку була додана також російська компанія «Центр спеціальних технологій», виробник спостережних та розвідувальних безпілотників.

Пакет санкцій спрямований і проти дочірніх компаній, які мають потрійне громадянство (Гонконгу, Туреччини та росії). Максим Марченко був заарештований ФБР у вересні 2023 року за контрабанду мікроелектронних пристроїв із США, але його компанії не припинили свою незаконну діяльність. У липні 52-річний чоловік був засуджений до 3+3 років позбавлення волі.

Як зазначається у вироку суду, Марченко контрабандним шляхом переправляв через порт Гонконгу російським кінцевим користувачам вироблену в США мікроелектроніку військового призначення на суму в сотні тисяч доларів. Згідно із заявою помічника генерального прокурора Метью Г. Олсена, відділ національної безпеки міністерства юстиції «продовжує невпинно боротися з мережами незаконних закупівель, якими керують такі особи, як засуджений, котрий використовував свої ділові зв’язки в Сполучених Штатах для обслуговування російського військового порядку денного».

Турецькі, російські та еміратські компанії, проти яких спрямовані нові санкції, в основному обслуговують російські компанії в енергетичному, авіаційному, алмазному і титановому секторах, у важкому машинобудуванні, виробництві куленепробивного скла та бронетехніки, зокрема й експорт у росію деталей бронетехніки.

Крім економічних санкцій, у п’ятницю США запровадили обмеження проти трьох лідерів фінансованого російським урядом «Руху перших», звинувативши їх у мілітаризації та прищепленні проросійських ідеалів викраденим українським дітям.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня