Закордонним угорцям потрібний серйозний захист інтересів

Закордонним угорцям потрібний серйозний захист інтересів

14:02 Червень 24, 2024

Політика 1157 3 хвилини

Magyar

У хорватському місті Рієка відбувся круглий стіл з питань національної політики «Після виборів, перед викликами», організований Демократичною співдружністю угорців Хорватії, учасники якого прийняли спільну заяву.

У заході взяли участь зокрема Державний секретар з питань національної політики Угорщини Арпад Янош Потапі, голова Демократичного союзу угорців Румунії Гунор Келемен, голова Союзу угорців Воєводини Балінт Пастор, голова Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Василь Брензович, голова Демократичної співдружності угорців Хорватії Роберт Янкович.

У спільній заяві учасники зійшлися на думці, що лише мирне завершення російсько-української війни може гарантувати безпеку та довгостроковий розвиток регіону, а також висловили стурбованість низкою труднощів, які постали перед закарпатськими угорцями внаслідок війни.

Підписанти висловили сподівання, що попередні існуючі права закарпатської угорської громади будуть повністю відновлені як умова вступу України до Європейського Союзу.

У заяві відзначають закарпатських угорців за те, що вони залишаються на своїй батьківщині, незважаючи на війну та спричинену нею важку соціально-економічну ситуацію, а також за те, що вони, незважаючи на виклики, з усіх сил підтримують мережу своїх інституцій.

Учасники зустрічі привітали результати, досягнуті на виборах до Європарламенту, «які показують, що для угорських громад важливо, щоб їхні голоси були почуті на європейському рівні», а також усі результати виборів, завдяки яким партії угорців Карпатського басейну в минулому році зберегли свої позиції на національному, регіональному та місцевому рівнях. Крім того, висловили сподівання на успішну участь у цьогорічних виборах трансільванських угорців Румунії.

«Закордонні угорські громади збережуться лише за умови сильного представництва їх інтересів, яке можна зміцнювати завдяки широкій співпраці угорців», – йдеться у заяві.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня