Financial Times: Україна має доступ до сербських боєприпасів на 800 млн євро через треті країни

Financial Times: Україна має доступ до сербських боєприпасів на 800 млн євро через треті країни

13:06 Червень 24, 2024

Політика 1466 3 хвилини

Magyar

З початку війни до України через треті країни потрапили сербські боєприпаси на суму близько 800 мільйонів євро, які експортуються з Сербії через треті країни, – пише Financial Times.

За даними газети, Сербія непомітно збільшує обсяги продажу зброї на Захід, тим самим сприяючи зміцненню обороноздатності України, в той час як вона є однією з двох європейських країн, які не приєдналися до західних санкцій проти Росії.

За оцінками фахівців, з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році сербський експорт боєприпасів в Україну через треті сторони становив близько 800 мільйонів євро. За словами президента Александара Вучича, ця цифра є приблизно точною.

Президент Сербії розглядає експорт зброї як бізнес-можливість; він підкреслив, що це не воєнна позиція.

“Це частина нашого економічного відновлення, і це важливо для нас. Так, ми експортуємо наші боєприпаси. Ми не можемо експортувати в Україну чи Росію, але ми маємо багато контрактів з американцями, іспанцями, чехами та іншими.

“Що вони з цим роблять – це їхня справа”, – зазначив глава сербської держави.

“Навіть якщо я знаю, це не моя справа. Моя справа – законно поводитися з нашими боєприпасами, продавати їх. Я маю дбати про свій народ, і це все. Це все, що я можу сказати. У нас є друзі в Києві та Москві. Це наші брати-слов’яни”, – додав Александар Вучич.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня
Нема повітряної тривоги