Дали і не дали: чи міг Вашингтон перехитрити Київ?

Дали і не дали: чи міг Вашингтон перехитрити Київ?

12:16 Червень 24, 2024

Політика 286 4 хвилини

Magyar

Хоча Сполучені Штати послабили територіальні обмеження на зброю, яку вони надали Україні, ці зміни, за словами українських чиновників, по суті, залишили Україну без відповідних цілей, пише Washington Post.

Той факт, що Україна може використовувати американську зброю для атак на російські цілі, зменшив кількість ракетних обстрілів Харкова, але зовсім не зупинив літаків, які скидають керовані авіабомби. Принаймні, так стверджують два українські чиновники, з якими американська газета провела інтерв’ю.

Згідно з повідомленням, дозвіл США поширюється на смугу близько 100 кілометрів від кордону, в межах якої Україна може атакувати військові літаки, ракетні батареї та артилерійські підрозділи, навіть якщо вони знаходяться на міжнародним правом визнаній території Росії.

Українські військові, однак, не вважають, що це дає їм набагато більше простору для маневру, ніж у минулому, хоча вони визнають, що кількість ракетних обстрілів зменшилася.

Представник українського оборонного відомства заявив, що дозвіл на використання американської зброї для нанесення ударів по території Росії “безумовно, змінив ситуацію. Ворог, безумовно, відчув це, особливо безпосередньо на лінії фронту”. Але він додав, що ні дальність, ні кількість наявного озброєння не є достатніми.

Аналітичний центр ISW також опублікував власну карту, на якій порівнює якими є дальність дії американської зброї (ATACMS) та розміри територій, на котрій надається дозвіл для нанесення ударів.

Аналіз показав, що дозвіл Вашингтона охоплює близько 15 відсотків необхідної дальності дії зброї.

Насправді найбільшою проблемою є те, що майже всі російські військові аеродроми знаходяться за межами 100-кілометрової зони – Україна може атакувати лише Халіно та Олексіївку, причому остання є військовою авіабазою, що перебуває на стадії будівництва.

Російські Су-34, які скидають на українські позиції смертоносні планерні бомби ФАБ-500, ФАБ-1500, а тепер і ФАБ-3000, базуються, зокрема, у Воронежі, Липецьку, Морозовську, Таганрозі та Єйську.

Ці військові авіабази знаходяться в межах досяжності ракет ” Atacms”, але на них не поширюється дозвіл Вашингтона.

У своїй доповіді ISW дійшла висновку, що зміна політики США, хоча і є кроком у правильному напрямку, все ж є недостатньою сама собою і не може зірвати російські операції в масштабах, достатніх для їх проведення.

Джерело:  (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня