Китай погрожує тайванським сепаратистам смертною карою

Китай погрожує тайванським сепаратистам смертною карою

13:04 Червень 23, 2024

Політика 621 6 хвилин

Magyar

Пекін продовжує не визнавати незалежність Тайваню, а тепер ще й пригрозив смертною карою «затятим тайванським сепаратистам». Згідно з новою директивою, ті, хто завдає особливо серйозної шкоди державі й підтримує прагнення острова до незалежності, можуть бути покарані смертю. Новопризначений президент Тайваню Лай Цінде є саме таким сепаратистом в очах китайського керівництва.

Китай погрожує в крайніх випадках застосовувати смертну кару щодо «закоренілих» тайванських сепаратистів, які виступають за незалежність, посилюючи тиск, попри те, що китайські суди не мають юрисдикції на Тайвані. Пекін, який вважає острівну демократичну державу своєю територією, ніколи не приховував неприязні до президента Лай Цінде, який вступив на посаду минулого місяця. Китай називає нового лідера сепаратистом і невдовзі після його інавгурації влаштував військові навчання, пише The Guardian.

Тайвань, у свою чергу, скаржиться на те, що після перемоги Лая на виборах у січні тиск з боку КНР посилився. Це виявляється в продовженні військових дій, дії торгових санкцій та патрулюванні берегової охорони навколо контрольованих Китаєм островів біля Тайваню.

Згідно з новими вказівками, китайські суди, прокуратура, органи громадської та державної безпеки повинні, «відповідно до закону, суворо карати прихильників незалежності Тайваню за розкол країни й підбурювання до злочинів, пов’язаних з відокремленням, та рішуче захищати національний суверенітет, єдність і територіальну цілісність», повідомляє китайське державне інформаційне агентство «Сіньхуа».

У комюніке Пекіна, опублікованому в п’ятницю, міститься погроза смертною карою для «головних ватажків» боротьби за незалежність, які завдають особливо серйозної шкоди державі й народу, повідомляє «Сіньхуа». «Іншим провідним прихильникам загрожує від 10 років до довічного ув’язнення», – додає інформагентство.

За повідомленням «Сіньхуа», нові вказівки, які набувають чинності з п’ятниці, були видані відповідно до існуючих законів, у тому числі Закону про боротьбу із сепаратизмом від 2005 року. Цей документ забезпечує Китаю правову основу для військових дій проти Тайваню, якщо він відокремиться або якщо з’явиться ймовірність його відокремлення.

У кожному законі є маленька лазівка

Сунь Пін, чиновник міністерства громадської безпеки Китаю, заявив журналістам у Пекіні, що максимальним покаранням за «злочин сепаратизму» є смерть. «Гострий меч судового позову завжди завдасть удару», – додав він.

Рада у справах материкової частини Тайваню засудила цей крок Пекіна й закликала свій народ не піддаватися погрозам з боку Китаю.

«Влада КНР не має абсолютно ніякої юрисдикції над Тайванем, і так звані закони та норми китайських комуністів не є обов’язковими для нашого народу. Уряд закликає народ нашої країни заспокоїтися і не піддаватися на погрози або залякування з боку Комуністичної партії Китаю», – ідеться в заяві, опублікованій у п’ятницю.

Вказівки детально описують, що є караним злочином. Це, зокрема, сприяння вступу Тайваню до міжнародних організацій, де умовою є державність, підтримання «зовнішніх офіційних обмінів» і «придушення» партій, груп та окремих осіб, які підтримують «возз’єднання».

До переліку правопорушень додається ще один пункт, сформульований як «інші дії, спрямовані на роз’єднання Тайваню і Китаю». Це означає, що ці правила можна тлумачити дуже широко.

Лай неодноразово пропонував провести переговори з Китаєм, але щоразу отримував відмову. Він сказав, що тільки народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.

Китай уже вжив правових заходів проти тайванських чиновників, зокрема запровадив санкції проти Сяо Бі Хіма, колишнього де-факто посла Тайваню в США, а нині віцепрезидента острова. У таких дій мало практичного ефекту, оскільки китайські суди не мають юрисдикції на Тайвані, уряд якого відкидає претензії Пекіна на його суверенітет. Високопосадовці острівної держави, зокрема її президент, ніколи не відвідують КНР.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня