Данія розглядає введення обмежувальних заходів проти російського тіньового флоту

Данія розглядає введення обмежувальних заходів проти російського тіньового флоту

11:58 Червень 19, 2024

Політика 411 3 хвилини

Magyar

Данія разом зі своїми союзниками розглядає, які заходи вона може вжити проти російських нафтових танкерів у Балтійському морі, які не дотримуються морських правил, заявив у понеділок міністр закордонних справ Данії Локке Расмуссен.

Утримуючи так званий тіньовий флот, Росія отримає значні прибутки і уникне деяких західних санкцій на продаж нафти. Третина російської нафти, що транспортується морем, – 1,5% світового обсягу – постачається до Балтійського моря через данські протоки. Будь-які обмеження на ці поставки призведуть до зростання цін на нафту і зменшать доходи Росії.

У заяві для Reuters Локке Расмуссен повідомив, що заходи з обмеження пересування російського тіньового флоту розглядаються з кількома країнами-союзниками, країнами Балтії та іншими державами-членами ЄС. Міністр закордонних справ Данії не уточнив, про які саме заходи йдеться.

“Існує широкий консенсус щодо того, що питання тіньового флоту є міжнародною проблемою і потребує вирішення на міжнародному рівні”, – написав Расмуссен, додавши, що необхідно подбати про те, щоб будь-які нові заходи були практичними і відповідали міжнародному праву.

Данія стурбована тим, що застарілі, незастраховані танкери російського тіньового флоту можуть становити загрозу для навколишнього середовища.

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрьом висловив подібне занепокоєння в газетному інтерв’ю в квітні. Міністр зазначив, що ці російські нафтові танкери можуть завдати серйозної шкоди навколишньому середовищу і що для запобігання екологічній катастрофі необхідні нові правила і контроль за їх дотриманням.

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня