Форум угорських представників Карпатського басейну схвалив резолюцію щодо підтримки закарпатських угорців

Форум угорських представників Карпатського басейну схвалив резолюцію щодо підтримки закарпатських угорців

13:19 Червень 15, 2024

Політика 1463 4 хвилини

Magyar

Форум угорських представників Карпатського басейну з дедалі більшою тривогою стежить за долею закарпатських угорців, майбутнє яких опинилося під загрозою, і підтримує всі кроки, спрямовані на якомога швидше встановлення миру.

У резолюції, схваленій 13 червня на пленарному засіданні в Будапешті, учасники заходу висловили солідарність з національними спільнотами, які виявилися найбільш уразливими під час конфлікту. Насамперед із закарпатськими угорцями, що стикаються з надзвичайними викликами і в умовах тривалої війни рішуче борються за відновлення своїх фундаментальних прав, за інституції, котрі захищають їхню ідентичність, за збереження національної громади на батьківщині.

Беручи до уваги небезпеку подальшої ескалації, Форум учергове засуджує військову агресію проти України, відкидає будь-які форми насильства й підтримує всі кроки, спрямовані на припинення кровопролиття та якнайшвидше встановлення миру, при цьому віддаючи пріоритет дипломатичним заходам.

Організація виступає за гарантування умов для процвітання на батьківщині, чому може сприяти загальне визнання та дотримання права на національну ідентичність. Форум вітає заяви Папи Римського Франциска, засновані на моралі, про право залишатися на батьківщині. Вони ще не кодифіковані на міжнародному рівні, але вважаються глибоко вкоріненими та поширеними.

Також організація вітає успіхи угорців у Трансильванії й Воєводині на місцевих і парламентських виборах, а також виборах до Європарламенту, які доводять необхідність та ефективність етнічної політизації.

Форум вітає депутатів, які отримали мандати на виборах до Європейського парламенту й готуються служити угорським нацменшинам, і закликає до співпраці угорців у Європі. Гарною основою для цього стануть інструменти та механізми, які захищають ідентичність національних меншин, створені Радою Європи цього року, зокрема резолюції та рекомендації з цієї теми, прийняті на Парламентській асамблеї.

Крім того, Форум закликає уряд і парламент Угорщини під час головування країни в Європейському Союзі приділяти особливу увагу підтримці будь-якої ініціативи щодо захисту нацменшин.

Вітає також створення робочої групи угорських громад Федерального союзу європейських національностей (FUEN), яка сприятиме поширенню інформації про закордонні угорські громади на міжнародній і європейській арені та зміцненню їхньої правозахисної сили.

Підтримує зусилля FUEN завоювати симпатії та підтримку нової Європейської комісії, яка буде створена восени, у питаннях захисту національних меншин, зокрема виражених в ініціативах європейських громадян.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня