Заява керівництва ТУКЗ-КМКС

Заява керівництва ТУКЗ-КМКС

11:20 Червень 15, 2024

Політика 1788 2 хвилини

Magyar

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) рішуче відкидає твердження Андраша Кулі, кандидата в євродепутати партії «Тиса», висловлені ним в інтерв’ю виданню Telex. Вважаємо помилковою та оманливою тезу про використання закарпатської нацменшини для внутрішньополітичних цілей в Угорщині, а також думку про те, що конфлікт з українським урядом намагаються виправдати становищем угорської національної меншини. По-перше, на наше переконання, ставлення угорського уряду до нацменшин, які проживають в Угорщині, та до закордонних угорських нацменшин є взірцевим. За останні 30 років ніхто не зробив стільки для угорської національної меншини на Закарпатті, скільки нинішній уряд Угорщини. По-друге, звертаємо увагу політика, що погіршення відносин між двома країнами почалося з обмеження гарантованих Конституцією України прав нацменшин. До того взаємозв’язки між державами були добросусідськими.

Угорщина як член Європейського Союзу значною мірою сприяла підписанню Україною Угоди про асоціацію з ЄС та отриманню статусу кандидата на членство. Завдяки зовнішній та національній політиці Угорщини протягом останнього десятиліття наш край одержав чимало гуманітарної, соціальної й економічної підтримки, яка допомогла збереженню місцевої громади та розвитку області в цілому.

У нинішній ситуації, з точки зору закарпатських угорців, ми вважаємо найважливішим, щоб угорські громадські діячі зосередилися на подальшому наданні допомоги та якнайшвидшому встановленні миру.

14.06.2024 р.

м. Ужгород

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня