У Канаді комітет розслідуватиме, чи співпрацюють депутати парламенту з іноземними урядами

У Канаді комітет розслідуватиме, чи співпрацюють депутати парламенту з іноземними урядами

13:49 Червень 13, 2024

Політика 468 3 хвилини

Magyar

Згідно з домовленістю, досягнутою канадськими політичними партіями в понеділок, спеціальний комітет розслідуватиме, чи співпрацювали деякі члени парламенту з іноземними урядами з метою втручання в канадську політику.

Минулого тижня парламентський орган, відповідальний за безпеку законодавчої системи Канади, оприлюднив звіт, заснований на інформації місцевих спецслужб, про те, що кілька депутатів і сенаторів співпрацюють з іноземними урядами, в тому числі з Індією та Китаєм, з метою впливу на канадську політику.

У звіті також наводяться конкретні випадки, коли кілька членів парламенту намагалися впливати на певних законодавців від імені Індії, а також передавали секретну інформацію індійській владі.

Звіт, про який йде мова, є конфіденційним, і імена причетних до нього осіб не були оприлюднені, але канадські політичні партії звернулися до уряду з проханням оприлюднити його.

Однак правляча Ліберальна партія та міністр громадської безпеки і міжурядових відносин Домінік Леблан заявили, що уряд не має наміру цього робити, оскільки розголошення імен суперечить законодавству країни.

Однак Леблан підтвердив, що уряд підтримує пропозицію опозиційних партій про створення слідчої комісії щодо цих депутатів парламенту.

Депутати, які закликали до розслідування, називають зрадниками тих, хто надає інформацію іноземним урядам.

Прем’єр-міністр Джастін Трюдо заявив, що іноземне втручання є “глибоко тривожною проблемою”, до якої слід “ставитися дуже серйозно”. “Ми повинні запевнити канадців, що ми захищаємо нашу демократію”, – сказав він.

Суддя Марі-Жозе Хоуг, голова комітету, також зазначила, що поточний розгляд, в якому беруть участь члени парламенту, буде пов’язаний з поліцейським розслідуванням, яке вже займається випадками з приводу іноземного впливу.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня