У парламенті США можуть засідати іноземні секретні агенти

У парламенті США можуть засідати іноземні секретні агенти

11:55 Червень 13, 2024

Політика 461 3 хвилини

Magyar

Звіт комітету канадського парламенту викликав паніку, адже в ньому стверджується, що деякі політики, імен яких не назвали, могли таємно співпрацювати з дипломатами іноземних урядів, щоб впливати на прийняття рішень в Оттаві на їхню користь, повідомляє Politico.

Комітет з національної безпеки та розвідки канадського парламенту оприлюднив новий звіт, в якому йдеться про те, що деякі канадські законодавці самі могли допомагати іноземним суб’єктам втручатися в політичні кампанії та процес прийняття рішень. У понеділок міжпартійний комітет заявив, що розслідує повідомлення про те, що деякі члени парламенту “напів або навмисно” задля мобілізації виборців співпрацювали з іноземними місіями, отримували від них готівку і ділилися конфіденційною інформацією, а також отримували від дипломатів вказівки, як саме впливати на прийняття рішень у парламенті.

Ліберальний прем’єр-міністр Джастін Трюдо піддався критиці з боку лідера консерваторів П’єра Пуатьє, який закликав уряд розкрити імена причетних до цього депутатів. “За даними комітету з національної безпеки, у нас є депутати, які свідомо працювали на ворожі іноземні уряди”, – заявив Пуатьє в середу, додавши, що члени парламенту мають право знати про це:

Канадці мають право знати про кого йде мова

Висновки звіту спричинили тиск на поліцію з метою розслідування інциденту, а також викликають нові дебати щодо здатності федерального уряду стримувати іноземне втручання в Канаді. Комісія, яка має найвищий рівень допуску до розвідувальних даних, зробила свої висновки на основі понад 4 000 документів і близько 1 000 свідчень.

У звіті йдеться про те, що Китай залишається найбільшою загрозою для Канади, а Індія в цьому питанні посідає друге місце.

Комісія також дійшла висновку: через те, що країна не вирішила належним чином давні проблеми з використанням інформації про національну безпеку в сфері кримінальних переслідувань, незаконна діяльність навряд чи призведе до кримінальних звинувачень.

Джерело:  (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня