Комісія ООН офіційно звинуватила Ізраїль у військових злочинах в Секторі Газа

Комісія ООН офіційно звинуватила Ізраїль у військових злочинах в Секторі Газа

10:05 Червень 13, 2024

Політика 533 3 хвилини

Magyar

Доповіді комісії ООН охоплює період з 7 жовтня до кінця 2023 року і заснована, як пише CNN, на інтерв’ю з жертвами та свідками, матеріалами з відкритих джерел, супутниковими знімками, судово-медичними звітами та розслідуваннями ЗМІ.

Про це йдеться у доповіді незалежної комісії ООН.

До військових злочинів ХАМАС комісія віднесла навмисні вбивства, поранення та жорстоке поводження з мирними жителями 7 жовтня, захоплення заручників, а також «злочини сексуального та гендерного характеру». Такі ж дії відбувалися щодо ізраїльських військових, включаючи поранених.

Також комісія виявила закономірності у випадках сексуалізованого насильства у кількох місцях та дійшла висновку, що його жертвами непропорційно часто були ізраїльтянки.

Ізраїль, який розпочав військову операцію в секторі Газа після нападу ХАМАС, незаконно вів бойові дії, результатом яких стала велика кількість жертв у секторі Газа, дійшла висновку комісія. У доповіді зазначається, що ізраїльські військові застосовували «важку зброю великої руйнівної сили у густонаселених районах», класифікуючи це як навмисний та прямий напад на громадянське населення. Ймовірні військові злочини Ізраїлю, окрім цього, включають провокування голодування цивільного населення, довільні затримання палестинців, а також вбивство та завдання каліцтв «десяткам тисяч дітей», дійшла висновку комісія.

Крім того, йдеться в доповіді, ізраїльська влада не змогла захистити громадянське населення на півдні країни і швидко розгорнути евакуацію, а також не змогла забезпечити систематичний збір судово-медичних доказів — особливо щодо випадків сексуалізованого насильства.

Також комісія звинувачує ізраїльських військових у сексуалізованому насильстві через публічне роздягання затриманих палестинців, яке, на її думку, було спрямоване на те, щоб «принизити суспільство загалом та наголосити на підпорядкуванні окупованого народу».

В Ізраїлі у відповідь на доповідь заявили про «систематичну антиізраїльську дискримінацію». Також ізраїльська місія при ООН заявила, що в доповіді не згадується безперервний ракетний обстріл країни, і що вона «обурливо та огидно намагається провести помилкове порівняння між солдатами ЦАХАЛ і терористами ХАМАС щодо актів сексуалізованого насильства».

У ХАМАС на публікацію доповіді не відреагували.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня