Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців ще на рік

Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців ще на рік

17:23 Червень 12, 2024

Політика 745 2 хвилини

Magyar

Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для осіб, які рятуються від російської агресії проти України, ще на один рік – з 5 березня 2025 року до 4 березня 2026 року. Це рішення обумовлене подовженням російських атак на цивільну та критично важливу інфраструктуру в Україні, а отже і відсутністю безпечних умов для повернення людей в країну. Про це повідомила пресслужба Європейської комісії у вівторок 11 червня. 

Основною метою продовження тимчасового захисту є забезпечення стабільності та безпеки для майже 4,2 мільйона українців, які вже користуються цим статусом у країнах ЄС. Директива про тимчасовий захист надає українцям право на проживання, доступ до ринку праці, житло, соціальну, медичну та іншу допомогу.  ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року, і вона була автоматично продовжена на один рік, а потім знову продовжена до 4 березня 2025 року.

Правовою підставою пропозиції Єврокомісії є стаття 4(2) Директиви про тимчасовий захист, яка дозволяє Раді, на основі пропозиції Комісії, продовжити захист на строк до одного року. Мережа Плану ЄС із забезпечення готовності до міграції та кризових ситуацій, а також платформа солідарності з Україною, продовжать свою діяльність із забезпечення загальної ситуативної обізнаності про міграційні наслідки вторгнення росії в Україну.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня