Опозиційний рух ANO отримав найбільше місць в Європарламенті в Чехії

Опозиційний рух ANO отримав найбільше місць в Європарламенті в Чехії

11:07 Червень 11, 2024

Політика 433 3 хвилини

Magyar

Опозиційний рух «Акція незадоволених громадян» (ANO) переміг на виборах до Європейського парламенту (ЄП) в Чехії, повідомило в неділю ввечері в Празі Чеське статистичне управління, яке відповідає за проведення виборів.

Згідно з остаточним результатом, рух на чолі з колишнім прем’єр-міністром Андреєм Бабішем отримав 26,14% голосів і матиме в Європарламенті сім євродепутатів, на одного більше, ніж раніше. На другому місці – правляча коаліція «Сполуч» (ODS, TOP 09, KDU-CSL), яка отримала шість місць – 22,27%, що на два місця менше, ніж п’ять років тому.

Урядова коаліція «Мери і незалежні» (STAN) збільшила свою кількість місць з одного до двох – із 8,70%, так само як і Комуністична партія Чехії та Моравії (KSCM), яка балотувалася поза парламентом у коаліції з меншими групами, з 9,56%, що дало їй два місця замість одного.

Правляча коаліційна Чеська піратська партія, отримавши 6,2% голосів, матиме лише одне місце в Європарламенті замість трьох, тоді як опозиційна партія «Свобода і пряма демократія» (SPD) отримала 5,73% і матиме лише одне місце замість двох. Позапарламентський рух Motoristé-Prísaha отримав ще два місця з підтримкою 10,26%.

У цьогорічних виборах до Європарламенту в Чехії взяли участь рекордні 36,45% виборців, які мають право голосу. П’ять років тому явка становила 28,72%.

На останніх виборах до Європарламенту, що відбулися п’ять років тому, рух ANO отримав шість місць, три партії коаліції «Сполу», які тоді виступали окремо, отримали вісім місць (ODS 4, TOP 09 і KDU-CSL два і два відповідно), Чеська піратська партія отримала три місця, а СДПН – два.

Партія «Мери і незалежні» (STAN) та Комуністична партія отримали по одному місцю.

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня