Дуда підписав закон про продовження допомоги українським біженцям у Польщі

Дуда підписав закон про продовження допомоги українським біженцям у Польщі

08:47 Червень 11, 2024

Політика 707 2 хвилини

Magyar

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону щодо продовження терміну легального перебування українців на території країни.

Про це повідомили на сайті глави польської держави. 

Документ продовжує термін дії тимчасового захисту українців із 30 червня 2024 року до 30 вересня 2025-го. Протягом цього часу громадяни України зможуть і надалі отримувати медичні послуги, сімейні та соціальні виплати. 

Законе передбачає деякі нововведення для українців. Так, громадяни зможуть отримати фінансову допомогу за програмою Dobry Start залежно від того, чи навчається дитина в польському закладі освіти. Також для учнів закон встановлює 36-місячний термін, у який вони зможуть брати участь у додаткових безплатних заняттях польською мовою, якщо вони почали її у попередніх навчальних роках.

Документ також змінює кінцевий термін подачі заявки на номер PESEL зі статусом UKR із 30 днів від дати прибуття на територію Польщі на «відразу після прибуття».

Окрім того, при присвоєнні номера PESEL підтвердити особу можна буде лише на підставі дійсного проїзного документа. А ті громадяни України, що отримали PESEL на основі іншого документа, тепер будуть зобов’язані підтверджувати свою особу в будь-якому муніципальному органі протягом 60 днів від дня видачі.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня