ЄС і Норвегія домовились про партнерство у сфері безпеки та оборони

ЄС і Норвегія домовились про партнерство у сфері безпеки та оборони

10:42 Травень 29, 2024

Політика 1412 2 хвилини

Magyar

Високий представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель 28 травня підписав із міністрами закордонних справ та оборони Норвегії Угоду про партнерство у сфері безпеки і оборони.

Про це, як пише “Європейська правда”, повідомила Європейська служба зовнішніх справ.

Оновлена угода про партнерство у сфері безпеки і оборони “відображає міцні двосторонні відносини між ЄС і Норвегією, його найбільш тісно пов’язаним партнером”, зазначається в повідомленні.

Домовленість стосується чинних сфер співпраці сторін, зокрема підтримки України, участі Норвегії в місіях та операціях ЄС, її залучення до оборонних ініціатив ЄС, а також посилює практичну співпрацю у сферах морської безпеки, кібербезпеки та протидії дезінформації.

Нова угода запроваджує новий формат консультацій Норвегії та Євросоюзу з питань мирного посередництва, а також нові спільні заходи для захисту підводної критичної інфраструктури.

Угоди про партнерство у сфері безпеки та оборони, які ЄС укладає з третіми країнами, не є юридично обов’язковими домовленостями, але задають політичні рамки співробітництва в цих сферах.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня