У Польщі китайці спостерігають за пересуванням української зброї

У Польщі китайці спостерігають за пересуванням української зброї

19:32 Травень 28, 2024

Політика 327 2 хвилини

Magyar

Китайці орендують стратегічний анклав у Гдині, розташований поруч із місцем, де до Польщі прибуває військова техніка для армії та підтримки України. Це дозволяє їм мати чудовий огляд на розвантаження американської зброї.

У контексті війни росії з Україною та зміцнення китайсько-російських відносин ситуація є небезпечною для Польщі та НАТО. Гдинський контейнерний термінал (GCT) управляється компанією Hutchison Port Holdings з Гонконгу. Термінал розташований поруч з польською базою спеціальних сил та суднобудівним заводом, де будуються польські ракетні фрегати.

У березні 2024 року комісія польського сейму обговорювала захист об’єктів критичної інфраструктури на морських територіях Польщі. Існують підозри, що Китай може використовувати цю територію для шпигунства, збираючи інформацію про військове обладнання, що прибуває до порту.

Польські урядовці аналізують ситуацію та працюють над забезпеченням безпеки процесу постачання зброї в Україну. Однак конкретних заходів щодо вирішення проблеми поки що не озвучено. Різні міністерства співпрацюють з цього питання, але доступ до інформації обмежений.

Китайці орендують територію за 294 тисячі злотих на рік, що є дуже малою сумою. Це викликає додаткове занепокоєння щодо фінансової вигоди для Польщі від такої оренди.

Ця ситуація піднімає серйозні питання щодо безпеки та економічної вигоди Польщі в умовах зростаючої міжнародної напруги.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня