В Ірані перемогли прихильники жорсткої лінії - реформатори не мали жодного шансу

В Ірані перемогли прихильники жорсткої лінії - реформатори не мали жодного шансу

10:28 Травень 13, 2024

Політика 434 3 хвилини

Magyar

У другому турі парламентських виборів в Ірані продовжують перемагати прихильники жорсткої лінії, консервативні політичні сили отримали 233 з 290 місць. Реформістська опозиція закликала до бойкоту виборів після того, як Рада вартових, що стоїть на сторожі ісламського характеру держави, дискваліфікувала кількох її кандидатів.

Другий тур парламентських виборів, який відбувся в п’ятницю, ще більше зміцнив позиції прихильників жорсткої лінії в законодавчому органі Ірану, оскільки консерватори отримали більшість із тих 45 місць, що залишилися.

Міністерство внутрішніх справ Ірану заявило, що за результатами першого туру в березні і другого туру в п’ятницю консервативні і ультраконсервативні політичні сили, які підтримують главу держави Ебрагіма Раїсі, отримали 233 місця з 290.

Влада не розголошує дані про статистику щодо явки виборців. Проте міністр внутрішніх справ Ахмад Вахіді заявив, що явка була високою.

245 місць у парламенті були визначені виборцями в березні, а щодо решти 45 місць було проведено повторне голосування, оскільки навіть найуспішніші кандидати не набрали 20% голосів через велику кількість кандидатів і велику кількість недійсних бюлетенів.

Результати ще має затвердити наглядова рада, і новий парламент може розпочати роботу наприкінці травня.

В Ірані обраний парламент відіграє другорядну роль в управлінні країною, а аятола Алі Хаменеї, верховний релігійний і політичний лідер Ірану, відіграє вирішальну роль у всіх важливих питаннях.

Явка виборців у першому турі в березні становила лише 41 відсоток. За словами Ахмада Вахіді, у другому турі явка традиційно нижча.

Реформістська опозиція закликала до бойкоту виборів після того, як кілька її кандидатів були дискваліфіковані.

Кандидати затверджуються Радою вартових, яка захищає ісламський характер держави, перед виборами і має право дискваліфікувати кандидатів, які, на її думку, не мають права брати участь у виборах.

 Еволюція іранської політики набуває все більшого значення на глобальному рівні, оскільки напад терористичної організації ХАМАС на Ізраїль підвищив ймовірність відкритого конфлікту між єврейською та ісламською державами. Агентство Moody’s також оцінило цей ризик у своєму нещодавньому аналізі.

Джерело: (hirado.hu)

 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня