Андрею Пленковичу доручено сформувати уряд Хорватії

Андрею Пленковичу доручено сформувати уряд Хорватії

08:51 Травень 13, 2024

Політика 408 4 хвилини

Magyar

Президент Хорватії Зоран Міланович у п’ятницю доручив сформувати уряд нинішньому тимчасовому прем’єр-міністру Андрею Пленковичу, лідеру правої Хорватської демократичної спільноти (ХДС), яка отримала відносну більшість на парламентських виборах 17 квітня, повідомляє хорватська преса.

Пленкович написав на Х, що він зібрав підписи 78 депутатів для формування уряду.

“Мені довірили формування хорватського уряду. Ми продовжимо працювати, щоб рухатися вперед під час третього терміну”, – заявив він.

Згідно з даними, опублікованими Центральною виборчою комісією Хорватії, на основі повного підрахунку голосів правляча партія HDZ, до якої входять три представники діаспори, отримала 61 місце в 151-місцевому парламенті, в той час як виборча коаліція Соціал-демократичної партії (СДП) на чолі з партією “Справедливість Ріверс” отримала 42 місця.

Третє місце посідає Патріотичний рух (ДП) на чолі з мером Вуковара Іваном Пенавою, який отримав 14 місць.

Права партія “Фід (Зараз)” також подолала п’ятивідсотковий бар’єр з 11 місцями, ліво-зелений альянс столичної правлячої партії “Моземо” з 10 місцями, регіональні партії IDS (Істрійська демократична асамблея) та “Незалежна північна платформа” з 2 місцями, а також партія “Фокус/Республіка” з одним місцем.

З восьми місць, виділених для національних меншин, три мають серби, одне – угорці, одне – італійці та по одному – чехи і словаки, тоді як всі інші національності представлені в новому парламенті двома депутатами.

ГДП вступила в коаліцію з ДП, які разом мають 73 депутати у 151-місцевому парламенті. Двоє обраних представників останньої партії не підписалося на формування уряду на чолі з ХДС.

За повідомленнями місцевої преси, двопартійну коаліцію також підтримали Весна Вучемілович, депутат, обрана за списком Fid, яка згодом подала у відставку з усіх партійних посад, і чотири депутати від меншин.

Минулого тижня глава держави заявив, що не буде проводити консультацій щодо формування уряду, а надасть мандат тому, хто зможе забезпечити необхідні 76 підписів на його підтримку.

Пленкович передав документ главі держави в п’ятницю в офісі президента, зустріч тривала лише десять хвилин. Ні він, ні президент не зробили жодної заяви для преси після цієї події. Призначений прем’єр-міністр має 30 днів на формування уряду.

Глава хорватської держави скликав інавгураційну сесію парламенту на 16 травня. 

Джерело: MTI/hirdo.hu

 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня