Сійярто попросив жителів Закарпаття створити можливість мати потужне представництво угорців у місцевих радах

Сійярто попросив жителів Закарпаття створити можливість мати потужне представництво угорців у місцевих радах

14:15 Вересень 24, 2020

Політика 5885 6 хвилин

Magyar

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час пресконференції, яка відбулась після переговорів із головою ТУКЗ-КМКС Василем Брензовичем у місті Берегово, у середу, 23 вересня, попросив угорців Закарпаття взяти участь у місцевих виборах.

Перш за все, міністр наголосив на важливості місцевих виборів в Україні 25 жовтня. Він попросив угорців, які проживають на Закарпатті, взяти участь у виборах, інакше вони можуть втратити можливість впливати на важливі рішення щодо їхнього майбутнього.

«Поважно прошу угорців, які проживають на Закарпатті, проголосувати за список єдиної угорської партії КМКС на місцевих виборах і створити можливість для закарпатських угорців мати сильне представництво в обласній раді, подібно до попереднього циклу. Прошу зробити все можливе, щоб угорські кандидати, угорські лідери та представники могли працювати в органах місцевого самоврядування так само, як і раніше, для майбутнього та розвитку власних громад», – сказав міністр.

Петер Сійярто зазначив, що нещодавні успіхи увінчали спільну роботу угорської громади Закарпаття та Угорщини, часто незважаючи на дуже сильний зустрічний вітер.

«Ми зацікавлені у позитивному розвитку відносин між Україною та Угорщиною у всіх аспектах, щоб мати добросусідські відносини, адже це добре для України і, що ще важливіше, це добре для угорців на Закарпатті. Угорців Закарпаття ми розглядаємо як спільноту, яка поєднує Україну та Угорщину, угорську та українську нації. Чим сильніша угорська громада на Закарпатті, її представництво, тим міцніший зв’язок між двома народами та двома країнами. Тому я досі вважаю, що в інтересах не лише угорців, які тут мешкають, не лише Угорщини, але й України, щоб угорська громада тут була сильною», – сказав Петер Сійярто, запевнивши, що з боку Угорщини є добрі наміри. Свідченням цього, за його словами, є передача 50 апаратів ШВЛ медичним закладам Закарпаття.

Міністр закордонних справ Угорщини повідомив, що Василь Брензович від імені КМКС звернувся до угорського уряду з проханням допомогти необхідними засобами захисту угорським школам Закарпаття. Уже прийнято рішення, що Угорщина надасть півмільйона масок, безконтактних термометрів, дезинфікуючих засобів та інших засобів для захисту.

Петер Сійярто заявив, що Програма економічного розвитку буде продовжена, будуть оголошені нові конкурси для малих та середніх підприємців та фермерів Закарпаття. Ресурси, необхідні для функціонування та розвитку, надалі будуть доступні, запевнив він.

«Шукаємо можливості для вирішення проблеми з чергами на кордоні між Україною та Угорщиною», – зазначив міністр та повідомив, що знову нагадав своєму українському колезі: угорська сторона прихильна до відкриття пункту пропуску Надьгодош – Велика Паладь.

Василь Брензович, подякувавши за підтримку Угорщини, надану закарпатським угорцям, повідомив, що цього року Міністерство закордонних справ Угорщини надасть підтримку на реконструкцію кількох угорських закладів освіти у рамках Програми східного партнерства на суму 300 мільйонів форинтів.

Голова ТУКЗ-КМКС назвав відрадним, що під час зустрічі міністрів закордонних справ двох країн було порушено питання прикордонної інфраструктури, оскільки найбільшою проблемою угорців Закарпаття є перетин кордону. У зв’язку з цим він нагадав, що за останні 30 років не було відкрито жодного нового пункту пропуску, як не було побудовано й об’їзної навколо Берегова, незважаючи на наявність позики у розмірі 50 млн євро.

Він підтвердив, що ані угорці Закарпаття, ні уряд Угорщини не збираються поступатися правом закордонних угорців на використання рідної мови на своїй батьківщині у всіх сферах життя, включаючи освіту. Василь Брензович зазначив, що точки зору щодо цих питань між двома країнами наразі не збігаються, водночас висловив сподівання, що незабаром буде знайдено консенсус для вирішення проблеми.

(ntk/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня