Кулеба назвав справедливим призупинення надання консульських послуг українцям за кордоном

Кулеба назвав справедливим призупинення надання консульських послуг українцям за кордоном

18:12 Квітень 23, 2024

Політика 756 5 хвилин

Magyar

ЗМІ повідомили, що українським чоловікам за кордоном призупинять надання консульських послуг. В МЗС офіційно заявили, що невдовзі нададуть уточнені розʼяснення щодо цього питання.

Про це йдеться на сторінці міністра закордонних справ Дмитра Кулеби в соцмережі Х, прес-служба Центру обслуговування громадян “Паспортний сервіс”, “Суспільне”, пише РБК-Україна.

Сьогодні Центр обслуговування громадян “Паспортний сервіс” повідомив, що закордонні підрозділи державного підприємства “Документ” перестали видавати готові документи українцям. Повідомлялося, що це сталося через технічні причини.

“На жаль, через технічні причини призупинено видачу готових документів у закордонних підрозділах ДП “Документ”. Подача заяв-анкет на оформлення паспортних документів здійснюється у звичайному режимі. Видача паспортів можлива для дітей до 12 років, у звʼязку з відсутністю необхідності біометричної верифікації”, – йшлося в заяві.

Там також пообіцяли, що закордонні філії повідомлять всіх користувачів послуг про поновлення роботи систем видачі документів на усіх офіційних ресурсах ДП “Документ”.

Цій заяві передували повідомленням ЗМІ про те, що в деяких консульствах зупинили надання послуг для чоловіків призовного віку. Як написало “Суспільне”, йшлося щонайменше про консульства у Польщі, Іспанії та Німеччині, які розповіли виданню про “тимчасову паузу в подачі документів від чоловіків мобілізаційного віку”.

На ситуацію вже відреагував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він заявив, що вчора доручив вжити заходів щодо відновлення “справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном”.

“Захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС. Водночас в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення. Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна”, – написав Кулеба у соцмережі X.

Крім того, як нагадав міністр, обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.

“Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно”, – стверджує Кулеба.

За його словами, невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” та після набрання ним чинності.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня