Українські консульства перестануть надавати послуги чоловікам: у чому причина

Українські консульства перестануть надавати послуги чоловікам: у чому причина

14:58 Квітень 23, 2024

Політика 963 4 хвилини

Magyar

Консульські послуги стануть недоступними для українців призовного віку з 23 квітня.

Новий законопроєкт про мобілізацію, підписаний Володимиром Зеленським, вплине не тільки на жителів України. Важливі зміни торкнуться українців за кордоном – чоловіки перестануть отримувати майже всі послуги від консульств. Про те, як обмежать консульські послуги для громадян України, розповіло Дзеркало тижня.

Припинення консульських послуг для чоловіків за кордоном – що відомо

Припинення консульських послуг для українців набуде чинності 23 квітня і триватиме, доки не буде надано офіційні роз’яснення закону про мобілізацію.

Деякі установи вже не приймають документи від військовозобов’язаних. Наприклад, консульство України в Польщі не надає послуги чоловікам призовного віку до отримання вказівок від МЗС.

Видання Дзеркало Тижня публікує документ, згідно з яким надання консульських послуг для чоловіків рекомендується призупинити з 23 квітня “з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язків щодо врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування та наявності військово-облікових документів”.

При цьому не всі консульські послуги для чоловіків призовного віку будуть обмежені. Чоловіки все ще зможуть оформити посвідчення особи на повернення в Україну.

УНІАН намагається отримати офіційний коментар Міністерства закордонних справ України щодо обмеження консульських послуг.

Призупинення консульських послуг для чоловіків прокоментував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба:

“В умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення. Знаходження за кордоном не звільняє громадянина від обов’язків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справделивого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно.

Незабаром МЗС надасть уточнені роз’яснення щодо порядку отримання консульських послуг у рамках законодавства для чоловіків мобілізаційного віку.”

Українці повинні будуть стати на облік за кордоном

Законопроєкт про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня, містить інформацію про військовозобов’язаних за кордоном. Відповідно до закону, у чоловіків призовного віку буде 2 місяці на те, щоб стати на військовий облік за кордоном. Для цього вони повинні будуть оновити свої особисті дані в ТЦК через консульство, кабінет військовозобов’язаного, номер телефону або електронну пошту.

Якщо чоловік призовного віку не оновить дані, то йому обмежать консульські послуги і можуть призначити штраф.

При цьому мобілізація чоловіків за кордоном буде можлива лише в тому разі, якщо українець сам повернеться в Україну. Депортувати чоловіків після оновлення даних не будуть, оскільки у влади немає таких інструментів.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня