Дві третини ізраїльтян не хочуть війни з Іраном

Дві третини ізраїльтян не хочуть війни з Іраном

12:48 Квітень 20, 2024

Політика 342 4 хвилини

Magyar

74% ізраїльтян виступають проти можливого контрнаступу на Іран, якщо це загрожуватиме безпековому альянсу між Заходом і деякими арабськими країнами, згідно з опитуванням Єврейського університету.

Згідно з опитуванням, більшість з них вважають, що Ізраїль не повинен відповідати на іранську атаку, щоб покласти край конфлікту, повідомляє Portfolio з посиланням на статтю в The Jerusalem Post.

Згідно з нещодавнім опитуванням Єврейського університету в Єрусалимі, значна частина ізраїльського населення, а саме 74%, не підтримують можливість здійснення Ізраїлем контрнаступу проти Ірану, якщо це підірве відносини з важливими союзниками. До них належать США, Великобританія, Франція і кілька поміркованих арабських держав, включаючи Йорданію і Саудівську Аравію. Опитування було проведене групою дослідників на чолі з Німродом Нір (Nimrod Nir).

Учасникам було запропоновано висловити свою думку щодо реакції Ізраїлю на напад на Іран.

Результати показали, що 52% респондентів вважають – Ізраїль не повинен відповідати на іранську атаку, таким чином завершивши поточну фазу конфлікту. На противагу цьому, 48% вважають, що Ізраїль повинен відповісти, навіть якщо це може затягнути конфлікт. З тих, хто виступав за військову відповідь, 25% підтримували операції на іранській території, тоді як більше третини пропонували стратегічне втручання, щоб покласти край іранській ядерній загрозі.

Респонденти розділилися в оцінці сили ізраїльського уряду: 46% вважають його сильним щодо Ірану, тоді як стільки ж – слабким або ні сильним, ні слабким. Більшість ізраїльтян вважають, що їхня країна повинна враховувати потреби своїх союзників у сфері безпеки; лише 12% сказали, що не підтримують цю думку. Близько 60% також вважають, що Ізраїль повинен координувати власну політику безпеки зі Сполученими Штатами в разі отримання американської допомоги.

Що стосується організації безпеки в секторі Газа і на Західному березі річки Йордан, то 43% опитаних вважають, що цим повинні займатися союзники Ізраїлю.

Чверть респондентів з цим не погодилася. Дані опитування були зібрані за допомогою онлайн-панелі в період з неділі по понеділок. Вибірка відображає погляди 1 466 повнолітніх громадян Ізраїлю і враховує різноманітність ізраїльського суспільства за віросповіданням, статтю, віком і місцем проживання, серед інших факторів.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня