Уряд Нідерландів хоче закрити свої сторінки у Facebook

Уряд Нідерландів хоче закрити свої сторінки у Facebook

18:31 Квітень 19, 2024

Політика 548 4 хвилини

Magyar

Уряд Нідерландів розглядає можливість закриття своїх сторінок у Facebook через занепокоєння щодо конфіденційності, оскільки Meta (материнська компанія Facebook) відмовилася надати відкриту інформацію про обробку персональних даних, зібраних від відвідувачів урядових сторінок, що потенційно порушує законодавство про конфіденційність.

Уряд Нідерландів розмірковує над тим, щоб закрити свої сторінки у Facebook через занепокоєння стосовно конфіденційності, пише Dutch News.

Минулого року держсекретаря з цифрових справ Александра ван Хаффелен звернулась за порадою до голландського регулятора конфіденційності Autoriteit Persoonsgegevens, і тепер AP рекомендує призупинити використання сторінок у Facebook, поки компанія не надасть відкриту інформацію про обробку особистих даних.

Міністерка ініціювала дослідження після того, як Meta відмовилася змінювати свій підхід до обробки інформації, зібраної про відвідувачів урядових сторінок. Переговори з компанією тривають уже рік. “Ми не знаємо, чи просять такі компанії, як Meta, дозволу на належну обробку даних, і це означає, що міністерство може не відповідати урядовим нормам”,— сказала вона в п’ятницю.

Тепер урядовці планують звернутися до Meta за рекомендацією AP, і Ван Хаффелен зазначила, що очікує отримати вичерпну відповідь від соціальної мережі до початку літніх канікул.

“Якщо цього не станеться, нам доведеться слідувати порадам AP і зупинити використання наших сторінок на Facebook”, — додала вона.

Зазначається, що Міністерство внутрішніх справ не оновлювало свою сторінку у Facebook, яка має лише 21 000 підписників, з 20 жовтня. Водночас, інші міністерства продовжують активно користуватися своїми сторінками.

“Люди, які відвідують урядову сторінку, повинні мати можливість бути впевненими, що їхні особисті та конфіденційні дані знаходяться в надійних руках. Це ще важливіше, тому що ми говоримо про інформацію про дітей та підлітків, які є вразливими в Інтернеті та потребують додаткового захисту”, – сказав голова AP Алейд Вольфсен.

Минулого року суд у Нідерландах вирішив, що Facebook порушив законодавство, обробляючи особисті дані жителів країни.

За рішенням суду, Facebook Ireland використовував цю інформацію для рекламних цілей без законних підстав та передавав її іншим компаніям без належної правової основи. Крім того, суд встановив, що Facebook не належним чином інформував користувачів про поширення їхньої інформації та про те, що дані їхніх друзів на Facebook також будуть передані.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня