У Молдові готують закон для позбавлення громадянства осіб під міжнародними санкціями

У Молдові готують закон для позбавлення громадянства осіб під міжнародними санкціями

15:14 Квітень 13, 2024

Політика 422 2 хвилини

Парламент Молдови у першому читанні схвалив законопроєкт, що передбачає можливість ініціювати позбавлення громадянства Молдови осіб, які опинилися під міжнародними санкціями.

Про це повідомляє Newsmaker, пише “Європейська правда”.

Голосування відбулося у п’ятницю 12 квітня, поправки у закон щодо застосування міжнародних санкцій підтримали 52 депутати від керівної партії “Дія і солідарність” (PAS).

Проєкт передбачає, що Служба інформації та безпеки зможе розглядати можливість позбавлення громадянства осіб-громадян Молдови, які потрапили під міжнародні санкції, та, залежно від обставин, ініціювати процедуру позбавлення громадянства.  

“Йдеться про певні дії, які відповідні органи мають застосувати у ситуації, коли можуть застосовуватися положення ст. 23 закону про промадянство Молдови (статтею визначено підстави позбавлення громадянства – Ред.). У даному випадку СІБ передає інформацію Агентству держпослуг, яке ініціює процес. А далі є закон про громадянство Молдови, де визначені мотив і процедура [позбавлення громадянства]”, – прокоментував співавтор проєкту, депутат PAS Василе Гредінару.

“Усім чудово відомо, що зараз сотні громадян їздять у Росію та привозять до Молдови фінансові ресурси в іноземній валюті для фінансування підривної діяльності проти Молдови. Це злочини, які можуть стати підставою для позбавлення громадянства Молдови. І так, я вважаю, що тих громадян, які працюють проти інтересів Молдови та в інтересах іноземної держави, позбавлення громадянства – це найменше покарання, яке можна запропонувати”, – додав депутат.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня