Іран посилює покарання за порушення ісламського дрес-коду

Іран посилює покарання за порушення ісламського дрес-коду

14:28 Квітень 12, 2024

Політика 677 2 хвилини

Magyar

Після закінчення Рамадану в Ірані буде посилено покарання тих, хто порушує ісламський дрес-код.

Починаючи із суботи, у країні діятимуть суворіші покарання за такі «злочини», як, наприклад, порушення правил носіння жінками хіджабу, повідомили в поліції.

«Відповідно до службових обов’язків, правоохоронці будуть застосовувати більш жорсткі заходи проти правопорушників і закликають громадян, особливо дівчат і жінок, дотримуватися «моральних цінностей» та «релігійних правил суспільства», – заявили в поліції.

Після масових протестів у 2022 році уряд Ірану більш «м’яко» ставився до порушників дрес-коду, частково через зростання опору поліції.

Поштовхом до масових демонстрацій, які тривали кілька місяців, стала смерть 22-річної іранської курдки Махси Аміні. У вересні 2022-го поліція моралі затримала її за порушення суворого дрес-коду. Аміні померла під вартою, імовірно, унаслідок жорстокого поводження.

Однак після протестів влада Ірану посилила фіксацію порушень. На основі зроблених кадрів у жінок, які керували автівками без хіджабу, вилучали транспортні засоби, а також закривали магазини та ресторани через допуск відвідувачів без відповідного ісламського дрес-коду.

Після протестів дедалі більше іранських жінок не дотримуються обов’язкового дрес-коду, але релігійні прихильники жорсткої лінії поведінки налаштовані проти такої ситуації в країні. Для більш суворого покарання за порушення правил було подано новий законопроєкт. Парламент уже схвалив цей документ, але він ще не набув чинності.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня