ТУКЗ-КМКС знову звернулося до керівництва держави щодо дозволу на перебування в прикордонній смузі

ТУКЗ-КМКС знову звернулося до керівництва держави щодо дозволу на перебування в прикордонній смузі

15:39 Квітень 4, 2024

Політика 1889 3 хвилини

Magyar

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) знову звернулося до керівництва країни з приводу чинних правил перебування в прикордонній смузі. Відповідні звернення організація надіслала Президенту України Володимиру Зеленському, уповноваженому з прав людини Дмитру Лубинцю та голові Держприкордонслужби Сергію Дейнеку.

Уряд України 7 грудня 2023 року вніс зміни до Постанови КМУ від 27 липня 1998 року №1147 «Про прикордонний режим». Ними передбачено, що громадяни України мають право в’їжджати, перебувати та працювати в прикордонній смузі лише з дозволу відповідного органу Держприкордонслужби. Постанова не визначає винятків щодо звільнення від отримання таких дозволів навіть для осіб, які на постійній основі проживають або працюють на цих територіях.

У листі організація із захисту інтересів угорської громади зазначає, що Закарпатська область має 460-кілометрову прикордонну смугу, межує з чотирма країнами Європейського Союзу: Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією – і в цьому абсолютно відрізняється від будь-якого іншого регіону країни.

Згадані зміни негативно впливають на мешканців п’яти районів Закарпаття. З огляду на це голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович просить вилучити з Постанови «Про прикордонний режим» частину пункту 7, який вимагає отримувати дозвіл на перебування і тим, хто проживає та/або працює в прикордонній смузі на постійній основі.

Громадська організація також наголошує, що згідно з постановою, «прикордонна смуга встановлюється безпосередньо вздовж державного кордону України на його сухопутних ділянках або вздовж берегів прикордонних річок озер та інших водойм, на ділянці місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону, і не може бути меншою за ширину смуги місцевості від лінії державного кордону до лінії прикордонних споруд. Відповідно, до прикордонної смуги не включаються населені пункти».

Тому ТУКЗ-КМКС просить Сергія Дейнеку надати чіткі роз’яснення, чи потрібно отримувати дозвіл тим громадянам, які проживають у населеному пункті, що знаходиться за 5 кілометрів від лінії кордону.

VV

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня