Шарль Мішель вважає, що є підстави для зміцнення європейської оборонної промисловості

Шарль Мішель вважає, що є підстави для зміцнення європейської оборонної промисловості

10:45 Березень 24, 2024

Політика 744 7 хвилин

Magyar

Заяви Росії про війну виправдовують ідею зміцнення європейської оборонної промисловості, заявив у п’ятницю в Брюсселі президент Європейської ради лідерів ЄС Шарль Мішель.

Виступаючи на пресконференції, проведену за підсумками дводенного саміту ЄС, Шарль Мішель заявив: “Ми повинні чітко заявити нашим громадянам по всьому Європейському Союзу: якщо ми хочемо миру, якщо ми хочемо безпеки і стабільності, то вкрай важливо розвивати наші оборонні можливості і будувати справжню європейську оборонну промисловість”.

Зміцнення оборонної промисловості демонструє такі прагнення, як відданість ЄС підтримці миру, безпеки і стабільності”, – підкреслив він.

Відповідаючи на запитання про реакцію Росії на очікування ЄС, що прибутки від російських активів, які зберігаються в європейських банках і заморожені через війну в Україні, будуть використані для допомоги Україні, Президент Європейської Ради заявив: “Європейський Союз не можна залякати, ми повністю віддані Україні”.

“Для того, щоб Європа стала сильнішою і впливовішою у світі, ми повинні зробити ЄС більш стійким і конкурентоспроможним”, – підкреслив Мішель, додавши, що це призведе до зростання і створення нових робочих місць. Прискорення прогресу щодо Союзу ринків капіталу мобілізує заощадження ЄС та стимулюватиме інвестиції для “зеленого” та цифрового переходу”, – додав глава Єврокомісії.

Урсула фон дер Ляєн, Президент Європейської Комісії, наголосила на пресконференції: заява речника Кремля про те, що країна перебуває у стані війни, є доказом того, що Росія зрадила власних громадян, заперечуючи, що вона веде війну в Україні. “Кремль зраджував російський народ протягом останніх двох років, приховуючи факти і заперечуючи, що він перебуває у стані війни”, – зауважила вона.

У контексті пропозиції Єврокомісії підвищити імпортні мита на зернові та олійні культури з Росії та Білорусі, фон дер Ляєн заявила, що ЄС хоче, щоб Москва мала якомога меншу частку на зерновому ринку ЄС або взагалі не мала її, але при цьому дозволила транзит зерна для постачання країн за межами ЄС.

Виступаючи на дебатах Європейської Ради щодо стану європейського сільського господарства, вона сказала, що ЄС прислухався до фермерів і тому діє на європейському рівні для вирішення їхніх проблем, застосовуючи більшу гнучкість, простіші правила і докладаючи зусиль для поліпшення їхнього становища в агропродовольчому ланцюжку. ЄС, серед іншого, зменшив адміністративний тягар, вирішив призупинити штрафні санкції у випадках, коли фермери не виконують вимоги Спільної аграрної політики (САП) не з власної вини, а також вжив заходів для вирішення випадків, коли фермери змушені продавати свою продукцію нижче собівартості”, – нагадала Президент Єврокомісії.

Президент Франції Еммануель Макрон підкреслив, що серед лідерів ЄС існує консенсус щодо необхідності допомагати Україні стільки, скільки потрібно, і так “інтенсивно”, як це необхідно. За його словами, той, хто думає, що Росія припинить свою агресію на Донбасі чи в Криму, помиляється.

Прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні заявила після саміту ЄС, що підтримує ідею зміцнення європейської оборонної промисловості, але зазначила, що питання фінансування європейських оборонних інвестицій залишається невирішеним. Вона запевнила, що ідея зміни політики Європейського інвестиційного банку, яка б дозволила фінансувати більше оборонних ініціатив, користується широкою підтримкою.

Відповідаючи на запитання журналіста, Мелоні сказала, що “не поділяє” думок, висловлених у вітальному листі прем’єр-міністра Віктора Орбана президенту Росії Володимиру Путіну, а також добрих побажань, які в ньому містяться, і що її позиція з цього питання добре відома.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив журналістам, що його країна разом з Ірландією, Мальтою і Словенією погодилася зробити перші кроки до визнання незалежної палестинської держави.

“Ми згодні з тим, що єдиний шлях до тривалого миру і стабільності в регіоні – це рішення про дві держави, де Ізраїль і палестинська держава живуть пліч-о-пліч в мирі і безпеці”, – процитував він текст угоди.

Іспанський прем’єр висловив сподівання, що визнання буде реалізовано протягом чотирирічного законодавчого циклу, який розпочався минулого року.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала, від’їжджаючи, назвав саміт ЄС успішним завдяки збалансованій позиції щодо ситуації в Газі, зазначивши, що “було дуже важливо назвати ініціаторів конфлікту, а саме терористів ХАМАСу”. Він заявив, що Україна повинна мати можливість використовувати прибутки від російських активів, заморожених в європейських банках, на відновлення та оборону.

Джерело: (hirado.hu)

 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня