Угорщина надіслала лист країнам – членам ЄС із претензіями щодо прав нацменшин в Україні

Угорщина надіслала лист країнам – членам ЄС із претензіями щодо прав нацменшин в Україні

12:47 Березень 17, 2024

Політика 623 4 хвилини

Magyar

Угорщина надіслала лист країнам – членам Європейського союзу, в якому йдеться про те, що вимоги, котрі були сформульовані у зв’язку зі становищем угорської меншини в Україні, так і не були виконані.

Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час візиту на Закарпаття в січні наголосив: «Ми просимо для закарпатських угорців не нових прав, а повернення тих, які були до 2015 року». Пізніше міністр повідомив, що українська сторона надіслала відповідь щодо цього питання, але в ньому не вбачається ніякого прогресу.

Ймовірно, тому уряд Угорщини тепер надіслав листа до країн – членів ЄС, у якому йдеться про це. Документ є у розпорядженні Радіо Свобода. У ньому зазначено, що захист національних меншин є одним із пріоритетів, зазначених у переговорній рамці щодо вступ України до Європейського союзу, а тому Угорщина вимагає відновлення прав національних меншин угорської громади в Україні на той самий рівень, який був до 2015 року.

Як повідомляє Radio Szvoboda, Угорщина зокрема вимагає відновити права, які гарантують вільне використання угорської мови в Україні, та відновити право на політичне представництво на регіональному й національному рівнях.

Зазначається, що наразі в українських школах перебуває 20 000 учнів з угорською мовою навчання. «Всупереч попереднім обіцянкам, потреби представників угорської громади в Україні були проігноровані, наприклад, у випадку визначення предметів, які мають викладатися українською мовою в школах угорської меншини», – йдеться у заяві.

Також у листі наголошується, що після переформатування адміністративних районів в Україні змінилося співвідношення населення в регіоні.

«Обов’язкове 10-відсоткове співвідношення, яке національні меншини повинні досягти серед місцевого населення, щоб мати можливість претендувати на мовні права, не є виправданим у випадку з національними меншинами», – зазначається у документі.

Також Угорщину не влаштовує, що угорська громада не має свого делегата у Верховній Раді.

«Угорщина просить, щоб угорській громаді було надано право на політичне представництво, і в цьому контексті було дозволено використання національної мови під час виборчих кампаній, референдумів та загалом у суспільному житті, як це було раніше», – зазначено у листі.

Україна не коментувала цю заяву Угорщини, інформує Radio Szvoboda.

Це питання, можливо, порушуватимуть і на відеоконференції між робочими групами двох урядів, проведення якої планується найближчим часом.

(Index)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня