Угорську меншину Румунії з нагоди нашого національного свята привітали і президент, і прем’єр-міністр

Угорську меншину Румунії з нагоди нашого національного свята привітали і президент, і прем’єр-міністр

16:45 Березень 16, 2024

Політика 835 3 хвилини

Magyar

Президент Румунії Клаус Йоганніс і прем’єр-міністр Марчел Чолаку привітали угорських жителів Румунії з нагоди національного свята 15 березня.

У привітанні, опублікованому на сайті президента, Йоганніс високо оцінив внесок угорської меншини в демократизацію країни, європейську та євроатлантичну інтеграцію. «Історія показала, що мудрість, взаємне пізнання та досвід спільного життя збудували такі міцні мости між румунською більшістю та угорською меншиною, які витримують усі випробування, – йдеться у привітанні. – Ґрунтуючись на глибокому знанні минулого, майбутні покоління можуть будувати європейське майбутнє на землі, яку угорці по праву можуть називати рідним домом на власній мові».

«Роблячи внесок у симфонію цивілізацій, угорська меншина своїми традиціями та спадщиною, діяльністю своїх культурних, наукових і політичних організацій є шанованим учасником консолідації сучасного, успішного румунського суспільства», – цитує привітання інформагентство Agerpres.

У привітанні прем’єр-міністра Марчела Чолаку, опублікованому на сайті уряду Румунії, йдеться про те, що «спільною метою румунів та угорців є створення добробуту, будівництво сучасних та безпечних лікарень, шкіл європейського стандарту та транспортної інфраструктури для економічного розвитку».

«Люди очікують від нас рішень і проєктів, а не ворожнечі. Інвестиції мають продовжуватися в усіх куточках країни», – наголосив Чолаку.

За його словами, на територіях, де проживає угорська меншина, розвитку можна досягти лише спільною працею, незалежно від етнічної приналежності.

«Обов’язок держави – збереження культури та самобутності кожної етнічної спільноти, забезпечуючи при цьому повагу до основних прав і свобод усіх своїх громадян. Зі святом угорців Румунії та угорців усього світу!» – йдеться у привітанні прем’єр-міністра Румунії.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня