ЄС продовжив санкції проти Білорусі ще  на рік

ЄС продовжив санкції проти Білорусі ще  на рік

11:17 Лютий 27, 2024

Політика 557 4 хвилини

Magyar

Європейський Союз продовжив ще на рік, до 28 лютого 2025 року, обмежувальні заходи, пов’язані з внутрішніми репресіями в Білорусі та підтримкою мінським керівництвом війни Росії проти України, заявила в понеділок Рада Європейського Союзу.

У брюссельському комюніке Рада ЄС із закордонних справ нагадала, що із серпня 2020 року Європейський Союз запровадив низку каральних заходів проти осіб, відповідальних за внутрішні репресії та порушення прав людини в Білорусі, а також за підтримку війни в Україні. Вони покликані сигналізувати про те, що за порушення прав людини та підтримку війни потрібно платити відповідну ціну, зазначили в Раді.

Обмежувальні заходи, які включають заморожування активів і заборону на поїздки до ЄС, наразі охоплюють 37 організацій і 233 особи, включаючи білоруського лідера Олександра Лукашенка і його сина, радника з національної безпеки Віктора Лукашенка, ключових фігур у мінському керівництві, бізнесменів, близьких до влади, та економічних операторів.

Громадянам та юридичним особам ЄС заборонено надавати кошти особам та організаціям, включеним до цього  переліку. На фізичних осіб також поширюється заборона на в’їзд.

Також було оголошено, що проти Білорусі продовжать діяти цільові економічні санкції, в тому числі щодо фінансового сектору, торгівлі, товарів і технологій подвійного призначення, включаючи військові та цивільні товари і технології, телекомунікації та енергетику.

У заяві Рада ЄС підкреслила, що Європейський Союз найрішучішим чином засуджує підтримку Білоруссю Росії у її війні в Україні. ЄС також продовжує стежити за ситуацією, що склалася з правами людини в Білорусі, і підтримує законні вимоги білоруського народу щодо демократії, в тому числі шляхом підтримки громадянського суспільства і незалежних ЗМІ, йдеться в заяві.

“ЄС непохитний у своїй підтримці прагнень білоруського народу до мирної і процвітаючої, вільної, демократичної, автономної і незалежної Білорусі, яка є частиною Європи”, – заявили вони.

Рада ЄС також висловила стурбованість погіршенням ситуації з правами людини в країні, засудила переслідування білоруського громадянського суспільства і закликала Білорусь поважати свої зобов’язання.

ЄС готовий вживати подальших обмежувальних і цілеспрямованих заходів доти, доки білоруська влада продовжуватиме порушувати права людини, додали вони. 

Джерело: MTI

 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня