«Кордон ЄС не повинен бути заручником». МЗС України закликало Польщу розблокувати кордон

«Кордон ЄС не повинен бути заручником». МЗС України закликало Польщу розблокувати кордон

14:40 Лютий 20, 2024

Політика 542 3 хвилини

Magyar

Міністерство закордонних справ України закликало польську владу розблокувати кордон між країнами.

Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його допис в Facebook.

“Блокування польсько-українського кордону, якими би гаслами воно не супроводжувалося, не має виправдання. Наземні кордони залишаються важливими в умовах російської агресії. Дії польських протестувальників та окремих радикальних польських політиків підважують українську економіку та стійкість до відбиття агресії Росії”, – заявив він.

Ніколенко підкреслив, що кордон Польщі та України – це і кордон ЄС.

“Він не має бути заручником будь-яких політичних інтересів”, – заявив чиновник.

Він додав, що МЗС вважає також неприйнятним агресивне ставлення зі сторони протестувальників до українців та українських вантажів, які перетинають польсько-український кордон.

“Антиукраїнські гасла, які лунають на кордоні, підтверджують політично вмотивований характер акції. Її мета – провокування подальшого загострення двосторонніх відносин. Натомість протестувальники жодним чином не згадують загрози, пов’язані із імпортом зерна та інших видів сільськогосподарської продукції з Росії та інших країн”, – заявив Ніколенко.

Він повідомив, що Україна закликає польську владу надати правову оцінку діям учасників акцій, забезпечити розблокування кордону та вжити заходів задля прининення антиукраїнської риторики, яка базується на безпідставних аргументах.

“В умовах зовнішнього випробовування надзвичайно важливо зберегти той рівень солідарності, який побудували Україна та Польща за останні роки. Українці та поляки повинні стати на захист добросусідських взаємин, дати відсіч будь-яким спробам підірвати взаємну довіру та поставити під удар безпеку наших держав”, – заявив він.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня