Хорватія відновить призов до армії

Хорватія відновить призов до армії

14:41 Лютий 14, 2024

Політика 946 2 хвилини

Magyar

Уряд Хорватії звернувся до міністра оборони Івана Анушича з проханням вивчити можливість відновлення призову на строкову військову службу, заявив у понеділок прем’єр-міністр Андрій Пленкович після засідання виконавчої ради правлячої партії Хорватська демократична громада (ХДГ).

“Ми повинні діяти відповідально і не впадати в сплячку, поки скрізь існують кризові ніші”, – підкреслив Пленкович.

“Ми повинні підвести голову і подивитися на світ навколо Хорватії”, – зазначив він, маючи на увазі агресію росії проти України, ізраїльсько-палестинський конфлікт і той факт, що напруга в Косово, яка виникла нещодавно, ледь не призвела до війни.

“І якщо ми подумаємо про загрозу нелегальної міграції та тероризму, ми також побачимо, що ХДС приховує одне слово, і це – безпека”, – зазначив він.

Обов’язкова військова служба була скасована в Хорватії у 2008 році.

Міністр оборони повідомив пресі після церемонії у військовій академії на вихідних, що незабаром будуть представлені три пропозиції щодо тривалості обов’язкової військової служби. Вони будуть надіслані прем’єр-міністру і президенту для коментарів, а потім будуть обговорені з прем’єр-міністром, йдеться про форми і терміни призову. Лише після ухвалення політичного рішення плани будуть оприлюднені”, – додав міністр.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня