Головне завдання ООН сьогодні – не допустити ескалації війни в Україні та на Близькому Сході – Сійярто

Головне завдання ООН сьогодні – не допустити ескалації війни в Україні та на Близькому Сході – Сійярто

13:57 Лютий 9, 2024

Політика 808 3 хвилини

Magyar

Найважливіше завданням ООН наразі – запобігти ескалації конфлікту в Україні та на Близькому Сході, яка, вочевидь, для когось є бажаною. Угорщина готова надати допомогу в усіх мирних починаннях, повідомив міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у Нью-Йорку.

Виступаючи на засіданні Генасамблеї ООН, міністр підкреслив, що наразі глобальна безпека перебуває в найгіршому стані з часів Другої світової війни, і найбільшою небезпекою зараз є розв’язання Третьої світової війни, тому всесвітня організація має очолити всі антитерористичні та миротворчі зусилля.

Він наголосив, що ООН була створена саме для того, щоб функціонувати як платформа між ворожими державами.

Ми хочемо, щоб війна по сусідству з нами якнайшвидше закінчилася, й антитерористична операція на Близькому Сході була успішною. Головне завдання ООН зараз – діяти на благо миру та сприяти успішній боротьбі з тероризмом, заявив Сійярто.

Він також зазначив, що існує ризик ескалації як у випадку війни в Україні, так і на Близькому Сході. Він зазначив, що це може призвести до війни регіонального і навіть глобального масштабу, тому сьогодні найважливішим завданням для міжнародної спільноти є не допустити розростання обох криз.

«Видно, що і тут є спроби втягнути різні країни у війну. Найважливіше завдання для нас, для європейців, для членів НАТО зараз – не допустити можливого конфлікту між НАТО і Росією, тому що це, вочевидь, буде еквівалентно початку Третьої світової війни», – додав міністр.

Він також підкреслив, що чим пізніше буде вирішена ситуація в Україні та на Близькому Сході, тим більша ймовірність того, що світ знову стане об’єднуватися в блоки, від чого свого часу сильно постраждали Центральна Європа та Угорщина.

«Ми ведемо чесну, відкриту, орієнтовану на мир зовнішню політику, таку зовнішню політику, яка прагне до взаємної поваги. Тому видно, що, хоча ми є членами західних систем, НАТО та Європейського Союзу, але ми також вміємо розмовляти й зі східними країнами», – наголосив Сійярто.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня