Президент Румунії заявив, що ЄС повинен і надалі підтримувати Україну

Президент Румунії заявив, що ЄС повинен і надалі підтримувати Україну

10:37 Лютий 9, 2024

Політика 784 5 хвилин

Magyar

Європейський Союз повинен продовжувати підтримувати Україну та її народ, “це моє переконання, незважаючи на те, що лунають деякі голоси, що дехто втомився від солідарності з ними”, – заявив президент Румунії Клаус Йоханніс, виступаючи на пленарному засіданні Європейського парламенту в Страсбурзі в середу.

“Демократія, територіальна цілісність і суверенітет, а також захист міжнародного порядку, заснованого на правилах, не можуть бути предметом втоми”, – підкреслив президент Румунії. Він заявив, що Румунія і надалі братиме участь у спільних зусиллях ЄС, спрямованих на підтримку України, а також на підтримку сусідньої Молдови, яка інтенсивно потерпає від кризи в регіоні.

У своїй промові Йоханніс висловив переконаність щодо “впевненості румунського народу в незаперечній силі Європи і в цінності спільних європейських дій в дусі солідарності”.

“Наслідки пандемії коронавірусу, війна Росії проти України, конфлікт на Близькому Сході – це лише деякі з драматичних подій, які останніми роками стали випробуванням не лише нашої здатності реагувати, але й нашої щирої прихильності до Союзу, його цінностей та принципів”, – заявив він.

Він зазначив, що вступ до ЄС приніс Румунії незаперечні переваги, і підкреслив, що за скасуванням повітряного і морського прикордонного контролю між його країною та іншими країнами – членами ЄС у березні “має швидко послідувати скасування наземного прикордонного контролю”.

У своїй промові глава румунської держави також зазначив, що, незважаючи на глобальні виклики, довіра громадськості до інституцій ЄС зменшується, але єдність ЄС не похитнулася.

“Тим не менш, ми повинні усвідомлювати зростаючий євроскептицизм. Його прихильники можуть порушувати питання, які частково є реальними, але пропонують неправильні й небезпечні рішення, які можуть привести наші суспільства до кризи”, – зазначив він.

Йоханніс підкреслив, що економічна вага Європейського Союзу має бути відображена в його міжнародній політичній ролі. Він додав, що ЄС має правові та інституційні засоби для досягнення своїх цілей, але також очевидно, що його здатність приймати рішення потребує оптимізації.

“Ми повинні ретельно проаналізувати, які заходи ми можемо вжити, в той час як одні вважають, що реальна ефективність механізмів прийняття рішень неможлива без внесення змін до договорів ЄС, в той час як інші радикально виключають таку можливість”, – пояснив він.

На його думку, “слід використовувати всі можливості, передбачені чинними договорами, щоб зробити процес прийняття рішень більш плавним і швидким, не виключаючи при цьому можливості внесення змін до договорів”.

Лоран Вінче, депутат Європарламенту від Угорського демократичного альянсу Румунії (RMDSZ), розпочала свій виступ румунською мовою з угорського привітання і заявила, що президент Румунії Клаус Йоганніс “використовував угорську мову як політичний інструмент проти своїх опонентів у 2020 році”.

Він звинуватив пана Йоганніса в тому, що той не відреагував на пропозицію угорської громади, яка лунала від початку його президентства, щоб румунська більшість у країні уклала пакт із меншинами. За його словами, в Європейському Союзі вже існують успішні моделі захисту меншин, але в Бухаресті вони навіть не обговорюються.

На його думку, в Румунії все більш гучними стають екстремістські голоси. Він сказав, що ксенофобія та антидемократичні, антиєвропейські настрої походять з одного джерела.

“Я згоден з вами, що в Румунії, як і в Європейському Союзі для Румунії, ще багато чого потрібно зробити. Ми знаходимося на шляху до повної інтеграції в Європейський Союз, тому повний вступ до Шенгенської зони повинен стати реальністю”, – додав у своєму виступі Лоран Вінче.

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня