Кулеба щодо мовного закону: «Ми зійшлися на тому, що хочемо врегулювати це питання з двох сторін»

Кулеба щодо мовного закону: «Ми зійшлися на тому, що хочемо врегулювати це питання з двох сторін»

18:19 Січень 29, 2024

Політика 1761 3 хвилини

Magyar

Як ми вже повідомляли, на Закарпатті з робочим візитом перебуває міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, який зустрівся в Ужгороді з керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком та міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Журналіст Віталій Глагола опублікував коротке відео зі спільної пресконференції, на якій Дмитро Кулеба повідомив, що під час зустрічі йшлося також про мовний закон і що було домовлено врегулювати це питання з обох сторін. 

Угорська сторона підготувала перелік питань, котрі, на її думку, потребують роз’яснення або уточнення. Українська попросила певного часу для вивчення цього документа. Було також вирішено, що через 10 днів спільна комісія від двох МЗС має представити на розгляд урядів обох країн конкретні напрацювання щодо цих питань, повідомив Кулеба.

Він також зазначив, що питання повернення національним меншинам прав щодо освіти та використання рідної мови в Україні вирішені щодо всіх національних спільнот. «Сьогодні ми отримали додаткові запити від угорської сторони, ми їх опрацюємо. Я дякую Петеру, котрий визнав той факт, що принципово найважливіший крок зроблений. Україна виконала свої зобов’язання перед Європейським Союзом, але це питання ще і двостороннє, тому ми детально опрацюємо його у двосторонньому порядку, чесно і конструктивно. Ми хочемо, щоб усі наші громадяни були щасливі, незалежно від їхньої національності», – повідомив Кулеба.

Петер Сійярто, у свою чергу, заявив, що Угорщина хоче лише «повернути угорцям Закарпаття права, які вони мали до 2015 року. Це основа». Уряд Угорщини сформував перелік із 11 пунктів своїх прохань, серед яких, зокрема, відновлення правового статусу шкіл нацменшин, відновлення можливості складання випускних іспитів угорською мовою та необмежене використання угорської мови у вищій освіті, культурі, адміністративному  управлінні та суспільному житті.

VV

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня