Чому Швеція поновила військову повинність і активізовує свою оборонну галузь?
Якщо ви не знали, то нещодавно у Швеції знову відновили військову повинність. І шведи позитивно відреагували на рішення уряду країни. Але чому це сталося? Причиною такого рішення став цілий ряд причин.
У своєму інтерв’ю німецькому виданню «Frankfurter Allgemeine Zeitung» міністр оборони Швеції Петер Хультквіст пояснив, чому це рішення користується такою популярністю в його країні і навіщо маленька країна будує власні підводні човни і бойові літаки. Ми озвучимо найважливіші на нашу думку думки і теми шведського високопосадовця. Тож поїхали…
«ЄС розробляє «стратегічний компас», про який ми ведемо дискусію, – прокоментував він нещодавню зустріч міністрів оборони ЄС. – Мова йде про перспективу у 360 градусів навколо кордонів Європи. Тут є Росія, міграційна проблематика, поводження з фейковий новинами, а також коронавірус – великі завдання на багатьох рівнях…».
«Якщо дивитися зі шведською перспективи, то ми спостерігали, що Росія знову просуває свої інтереси за допомогою сили зброї. Для нас це повністю змінило оборонну політику і на даний момент Швеція проводить великі військові навчання. Росія також недавно проводила їх у Балтійському морі і, тим самим, подала нам сигнал, на який ми можемо відповісти. Ми наполягаємо на суверенітет і цілісність Швеції…
Я думаю, нам потрібен трансатлантичний підхід, тісний зв’язок зі Сполученими Штатами, а також зі Сполученим Королівством. Йдеться про спільні цінності та військові ресурси. Це також баланс сил між нами і Росією», – зазначив міністр оборони Швеції.
Відповідаючи на питання про те, чи не час Швеції вступити до НАТО, пан Хультквіст зазначив: «Ні, з огляду на нашу географічну ситуацію, кращий варіант – це не входити до складу будь-якого військового союзу. Співпраця з НАТО, навпаки, дуже бажана. Ми особливо тісно співпрацюємо з Фінляндією, проводимо спільні навчання з силами НАТО, маємо домовленості про розміщення військ і проведенні навчань зі Сполученими Штатами…
Фінляндія і Швеція мають діяти спільно у військовій сфері. Ця співпраця користується великою підтримкою серед наших народів. Такого не було б у разі членства в НАТО.
Крім того, ми повністю усвідомлюємо, що робить Росія, ми не наївні. Але ми не хочемо збільшувати напруженість. Ми створюємо у нашому регіоні мережу безпеки, яка включає НАТО, Сполучені Штати».
Говорячи про відносини з Росією, міністр оборони Швеції підкреслив: «Ситуація стала постійно погіршуватися після того, як Росія анексувала Крим, вторглася у Грузію, стала у військовому сенсі активною на Україні».
Коментуючи створення Швецією танків, літаків, підводних човнів і кораблів, міністр Хультквіст пояснив: «Ми розвивали це за часів «холодної війни», щоб бути незалежними. Для Швеції це «міцна» традиція. З Великобританією ми, до речі, співпрацюємо у створенні бойового літака наступного покоління. Ми відкриті для дискусій про співробітництво, але ми хочемо зберегти нашу технологічну компетенцію у довгостроковій перспективі і залишатися конкурентоспроможними».
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися