![У Німеччині 5-річна криза через нелегалів вже навряд чи завершиться](https://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2020/09/5-13.jpeg)
У Німеччині 5-річна криза через нелегалів вже навряд чи завершиться
Коронакриза відкрила очі на глибинні проблеми нашого суспільства. І якщо про медицину чи освіту ми вже говорили безліч разів, то питання міграційних процесів практично не торкалися. А проблем тут дуже багато і, особливо, у потужних країнах Європейського Союзу, як от у Німеччині.
![](http://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2020/09/1-2020-09-01t182334303.jpg)
«Ми впораємося!», – саме цю знамениту фразу вже більше п’яти років тому, на тлі вибуху потужної міграційного кризи, вимовила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Тоді кордони з Євросоюзом перетнули десятки тисяч мігрантів і, в основному, це були сирійці. Загалом, за інформацією ряду джерел тільки за період з 2016 по 2019 рік офіційно прохання про надання статусу біженця отримали понад півтора мільйона людей. А скільки сотень тисяч, а може й мільйонів перетнули кордони ЄС нелегально ми, напевно, ніколи не дізнаємося.
Згодом міграційна політика пані канцлерки викликала протест не тільки у рядах опозиції, але і серед однопартійців Ангели Меркель по Християнсько-демократичному союзі. Питання ставлення до мігрантів фактично розділило німецьке суспільство. Люди запитували, чи повинна Німеччина взагалі відчувати відповідальність за таку велику кількість людей, що представляють інші культури.
![](http://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2020/09/2-2020-09-01t182332976.jpg)
Загалом, за даними видання Deutsche Welle, стабільно близько 60% німців вважають, що країна, у цілому, добре справляється з біженцями, а 40% – переконані у зворотному. За оцінками політолога Герфріда Мюнклера, 2015 рік виявив лінію розколу у німецькому суспільстві і прагнення до радикальної політики. «Тяга до політичного центру, яку ми бачили раніше, підійшла до кінця», – підкреслив експерт.
Також, на його думку найбільшу політичну вигоду з негативного ставлення до міграційної політики Ангели Меркель має популістська партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD). Так, на кількох останніх виборах ця партія отримала значне збільшення числа голосів і стала найсильнішою опозиційною партією після федеральних виборів 2017 року.
![](http://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2020/09/3-2020-09-01t182336079.jpg)
Тим часом з точки зору зайнятості мігранти все ще значно нижче середнього показника німецького населення. Тільки 49% біженців, які прибули в країну за останні 7 років (з 2013 р. – авт.), мають оплачувану роботу. А що намітилася загальна позитивна тенденція знищена пандемією короновіруса, оскільки багатьох біженців звільняють, йдеться в дослідженні Інституту професійної зайнятості.
Крім цього, 17% біженців беруть участь у різних субсидованих програмах навчання і підвищення кваліфікації, а 3% знаходяться на оплачуваних стажуваннях і лише 12% мігрантів перебиваються випадковими заробітками, одержуючи не більше 450 євро на місяць.
![](http://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2020/09/4-2020-09-01t182338351.jpg)
Експерти відзначають, що і сьогодні існує ряд очевидних перешкод щодо правового статусу прохачів притулку. За даними Федерального статистичного управління з 1,36 млн біженців, зафіксованих у Німеччині на кінець минулого року, 80% отримали лише тимчасовий статус.
І, не слід забувати, що однією з негативних сторін цих процесів є суттєве збільшення всій країні нападів і терактів за участю вихідців з країн Близького Сходу і Північної Африки. Крім цього, у Німеччині підняв голову і ультраправий рух. Загалом, можемо констатувати, що проблема легалізації та адаптації біженців у Німеччині продовжує бути актуальною і у найближчий час навряд чи вирішиться.
НЬЮЗМЕЙКЕР
![subscribe](/images/train.jpg)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися