karpat.in.ua

Після бурхливих дебатів Раду ООН з прав людини очолить Марокко

Марокко отримало найбільшу кількість голосів, відтак очолить Раду ООН з прав людини цього року.

У результаті таємного голосування кандидат від Марокко, посол Омар Знібер, набрав 30 голосів, а його суперник із Південної Африки, посол Мксолісі Нкосі – 17.

Перед голосуванням між Марокко і ПАР виникла гостра суперечка.

У розмові з Reuters напередодні голосування Нкосі сказав, що Марокко є «протилежністю того, за що виступає рада» і що обрання країни підірве довіру до цього органу.

У відповідь Марокко звинуватило Південну Африку та деякі інші африканські держави в підриві його зусиль зайняти престижну, але більше символічну посаду.

«Обрання королівства, що підтримало багато країн, незважаючи на зусилля Алжиру та Південної Африки, демонструють довіру та надійність, підживлену зовнішньополітичними діями Марокко», — заявило МЗС країни.

Правозахисні організації кажуть, що нова роль має спонукати Марокко до забезпечення найвищого рівня прав людини.

«Марокко має категорично утримуватися від залякування правозахисників, які співпрацюють з ООН», — заявила Тесс Макевой, заступниця директора нью-йоркського офісу правозахисної групи International Service for Human Rights.

Завдання представників 47 держав у Раді з прав людини – захищати права людини та діяти проти їх порушень, а також формулювати відповідні рекомендації. Її члени обираються Генеральною Асамблеєю ООН на три роки від різних куточків світу, забезпечуючи пропорційне представництво. Члени ради можуть бути переобрані один раз.

Африканська група представлена ​​13 країнами, Азіатсько-Тихоокеанська група – 13, Східноєвропейська група – 6, Латиноамериканська та Карибська група – 8, Західноєвропейська – 7 країнами. Угорщина була членом Ради протягом 2010-2012 та 2017-2019 років.

(MTI)