Українські підрозділи продовжать знищувати окупанта і робити все, щоб перенести війну на територію РФ. Зокрема, готуються нові далекобійні удари.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його пост в Telegram.
„Наші підрозділи будуть і надалі знищувати окупанта й робити все для перенесення війни на російську територію. Готуємо нові наші далекобійні удари”, – сказав глава держави.
Також він додав, що Україна буде відповідати „незмінно жорстко і на кожен російський удар по українцях”.
„Зокрема, головком (Олександр Сирський – ред.) доповів про цілком справедливе знищення російських убивць, які забрали життя однорічного хлопчика на Херсонщині”, – поінформував Зеленський.
На сайті Верховної Ради було зареєстровано два законопроекти – №13471 та №13472:
про затвердження указу президента України „Про продовження строку дії воєнного стану в Україні”;
про затвердження Указу президента України „Про продовження строку проведення загальної мобілізації”.
Наразі в Україні воєнний стан та мобілізація тривають до 6 серпня. Відповідно, їх мають продовжити на 90 днів, з 7 серпня 2025 року до 5 листопада 2025 року.
Україна готує масштабну трансформацію системи виконавчої влади. Планується скоротити витрати на утримання державного апарату, провести дерегуляцію та спрямувати більше ресурсів на захист країни.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського.
Зеленський провів сьогодні, 13 липня нараду з главою уряду України Денисом Шмигалем. Під час зустрічі вони обговорили подальші стратегічні кроки.
„Маємо реалізувати всі заплановані рішення на підтримку та захист підприємництва в нашій державі, а також масштабувати програми вітчизняного виробництва зброї”, – заявив президент.
Глава України пояснив, що важливо провести аудит усіх домовленостей із партнерами: оборонних пакетів, інвестиційних рішень, домовленостей на підтримку енергетичної та соціальної стійкості України.
„Готуємо й відчутну управлінську трансформацію, яка дасть змогу скоротити видатки на утримання державного апарату, забезпечити значну дерегуляцію та направити максимум наявних ресурсів на захист України та українців. Визначаємо майбутню конфігурацію виконавчої влади”, – пояснив він.
Зауважимо, що вчора, Зеленський зустрівся з міністром оборони України Рустемом Умєровим. Примітно, що після цього він анонсував перестановки в Міноборони.
Під час конференції з відновлення України (URC2025), яка відбулась 10-11 липня в Римі, було досягнуто домовленостей із партнерами на загальну суму у 3,6 млрд євро.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба в Телеграм у неділю, 13 липня.
„На конференції із відновлення України команда Мінрозвитку провели низку зустрічей та підписали важливих документів – це фінансові домовленості на 3,6 млрд євро. Кошти узгоджено у вигляді інвестиційних угод, меморандумів, протоколів і спільних заяв, що були підписані, анонсовані або засвідчені. Вони спрямовуються на реалізацію масштабних проєктів у сферах житла, транспорту, енергетики, теплопостачання, медицини, освіти, інфраструктури, а також підтримки громад на місцях”, – написав Кулеба.
Він додав, що ще майже 200 млн євро – вартість угод, які були підписані безпосередньо українськими громадами та регіонами з іноземними партнерами.
За словами Кулеби серед основних проєктів, це угоди з Банком розвитку Ради Європи на 200 млн євро для компенсацій за зруйноване житло внаслідок війни у межах програми єВідновлення. Ще 80 млн євро підуть на перший етап виплат компенсацій для внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованих територій. Окрема програму пільгової іпотеки для ветеранів та їх сімей з очікуваним обсягом у 60 млн євро.
Ще на 1,5 млрд євро підписаний меморандум із урядом Італії про відкриття доступу України до італійських фінансових механізмів.
„Для українських громад це означає нові можливості: страхове покриття для проєктів, щоб банки могли кредитувати без додаткових ризиків; пільгові кредити для муніципальних ініціатив із мінімальними відсотками та довгими строками; грантові компоненти та спеціальні умови для закупівлі товарів і послуг в італійських компаній, що дозволяє залучати технології й досвід, пряма підтримка малого і середнього бізнесу. Цей інструмент дозволятиме громадам реалізовувати складні проєкти впевнено, із захистом від фінансових ризиків і з доступом до ресурсів. Мова йде про новий формат партнерства, який планується масштабувати і на інші країни”, – розповів віце-прем’єр.
Ще один важливий документ – угода з Європейським інвестиційним банком на 134 млн євро на відновлення критичної транспортної інфраструктури: доріг, мостів, логістичних вузлів у регіонах для сполучення між громадами, який дає змогу евакуювати, доставити гуманітарну допомогу, підтримати логістику.
Мінрозвитку також підписало Меморандум з Агентством розвитку промисловості Польщі про реалізацію проєктів з реконструкції та розбудови КПП Ягодин, а також ремонт об’їзної дороги міста Львова та траси Краківець-Львів-Шегині. Орієнтовна сума потенційного залучення – 200 млн євро.
Погоджено два проєкти з ЄБРР для Укрзалізниці: 44 млн євро на створення мережі газової генерації та 10 млн євро на покращення доступності вокзалів. Уряд Італії передасть Україні пʼять радіолокаційних систем та супутнє обладнання для підтримки базових функцій інфраструктури спостереження Украероруху.
“Це все – конкретні рішення, які матимуть результати в містах та селах України. Також важливо, що громади та регіони самостійно підписували угоди з іноземними урядами, бізнесом та фондами. Загальна сума домовленостей, укладених на місцевому рівні складає майже 300 млн доларів”, – зазначив Кулеба.
Серед угод, які були підписані на рівні громад та регіонів:
116 млн дол затверджено зі Світовим банком в рамках прокєту RePower електро- і теплопостачання в семи містах – Миколаїв, Харків, Суми, Кривий Ріг, Кременчук, Славута, Чернігів;
грант від Італії на 32,5 млн євро для збереження культурної спадщини Одеського регіону, 6 млн євро на відновлення та реконструкцію зрошувальних систем Одещини;
ще 30 млн євро від Італії на реконструкцію дитячої лікарні в Одесі та 2,5 млн євро технічної допомоги на медичне обладнання;
грант від Нідерландів на 35,5 млн євро на будівництво нової міської лікарні в Житомирі.
[type] => post
[excerpt] => Під час конференції з відновлення України (URC2025), яка відбулась 10-11 липня в Римі, було досягнуто домовленостей із партнерами на загальну суму у 3,6 млрд євро.
[autID] => 8
[date] => Array
(
[created] => 1752439080
[modified] => 1752436194
)
[title] => На відновлення України залучили додаткових €3,6 млрд - Кулеба
[url] => https://politic.karpat.in.ua/?p=156576&lang=uk
[status] => publish
[translations] => Array
(
[hu] => 156641
[uk] => 156576
)
[aut] => ir4ik5
[lang] => uk
[image_id] => 156577
[image] => Array
(
[id] => 156577
[original] => https://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2025/07/image-126.png
[original_lng] => 320132
[original_w] => 610
[original_h] => 385
[sizes] => Array
(
[thumbnail] => Array
(
[url] => https://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2025/07/image-126-150x150.png
[width] => 150
[height] => 150
)
[medium] => Array
(
[url] => https://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2025/07/image-126-300x189.png
[width] => 300
[height] => 189
)
[medium_large] => Array
(
[url] => https://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2025/07/image-126.png
[width] => 610
[height] => 385
)
[large] => Array
(
[url] => https://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2025/07/image-126.png
[width] => 610
[height] => 385
)
[1536x1536] => Array
(
[url] => https://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2025/07/image-126.png
[width] => 610
[height] => 385
)
[2048x2048] => Array
(
[url] => https://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2025/07/image-126.png
[width] => 610
[height] => 385
)
[full] => Array
(
[url] => https://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2025/07/image-126.png
[width] => 610
[height] => 385
)
)
)
[video] =>
[comments_count] => 0
[domain] => Array
(
[hid] => politic
[color] => blue
[title] => Політика
)
[_edit_lock] => 1752425396:8
[_thumbnail_id] => 156577
[_edit_last] => 8
[translation_required] => 1
[views_count] => 2092
[translation_required_done] => 1
[_algolia_sync] => 247559341001
[_oembed_e6b898ea185400b9325e25d309bd1e9c] =>
Na svou šestou cestu po Ukrajině jsem dorazil s jasnou zprávou – Česko nevzdá podporu Ukrajinců v boji proti ruskému agresorovi. 🇨🇿🤝🇺🇦 pic.twitter.com/84GsfJtUJK
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ отримає додаткові системи протиповітряної оборони Patriot. Для цього буде використано „багаторівневу домовленість” між Україною та партнерами.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на вечірнє звернення президента 12 липня.
„Ми робимо все, щоб Україна отримала якнайбільше засобів для збиття дронів, для збиття ракет. Наближаємо домовленість, і це буде багаторівнева домовленість, щодо нових систем „Петріот” і ракет до них”, – пообіцяв президент.
Також Зеленський додав, що Україна активно розвиває власне виробництво засобів ППО. В першу чергу мова йде про дрони-перехоплювачі. А російські окупанти можуть чекати нові удари дронів по своїх містах.
„Будемо продовжувати наші активні дронові операції на російській території у відповідь на їхні удари. І як завжди, будемо діяти асиметрично – і це ефективно”, – резюмував президент.
Учасники Другої міністерської зустрічі Україна – Південно-Східна Європа у місті Дубровник, Хорватія, підтвердили відданість євроатлантичному курсу України, закликавши якнайшвидшого запрошення до НАТО.
Про це мовиться у спільному комюніке за результатами зустрічі.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга взяв участь у заході як співорганізатор спільно зі своїм хорватським колегою.
У спільному комюніке наголосили, що учасники зустрічі підтримують „Україну на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у НАТО, та вітаємо запрошення України до Альянсу, яке буде можливим після згоди союзників і виконання необхідних умов”.
„Членство в НАТО залишається найкращим та економічно ефективним механізмом забезпечення безпеки України. Ні росія, ні будь-яка інша держава, яка не є членом НАТО, не має права вето на розширення Альянсу. Ми беззастережно підтримуємо право України обирати власні засоби безпеки та визначати своє майбутнє без зовнішнього втручання”, – зазначили у заяві.
Окремо у тексті додали, що після понад 1200 днів незаконного, неспровокованого та невиправданого повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, міністри, відповідальні за зовнішню політику країн, підтвердили „непохитну відданість підтримці України та вирішенню викликів, що стоять перед нашим регіоном”.
Закон про множинне громадянство є вагомим питанням для тих, хто воює заради України. Після розблокування документ буде невідкладно підписано.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його вечірнє звернення.
Глава держави розповів, що говорив із спікером Верховної Ради Русланом Стефанчуко про засідання парламенту наступного тижня.
„Дуже важливо, щоб засідання були результативними. Уже був ухвалений закон про множинне громадянство, і це вагоме питання, зокрема, для тих, хто воює заради України. Дуже очікую розблокування цього закону, щоб невідкладно його підписати”, – заявив президент.
Також Зеленський поінформував , що вже підготовлені два значні рішення щодо міжнародних угод.
В першу чергу, мова угода про створення Спецтрибуналу щодо злочину РФ. Президент наголосив, що її треба ратифікувати, і „теж варто підтримати вихід нашої держави з Оттавської конвенції про міни”.
„Росія ніколи не була учасницею цієї конвенції та дуже активно використовує всі типи мін. І нам в Україні потрібен паритет у захисті – зокрема, це політичні та юридичні основи такого паритету. Фактично весь регіон Центральної та Східної Європи, усі, хто поруч із Росією, переглядають ставлення до мін. І це абсолютно зрозуміло”, – наголосив глава держави.
Крім того, Зеленський поінформував, що вже підготовлений до другого читання законопроєкт про військового омбудсмана.
„Цей новий системний крок потрібен для того, щоб в армії впроваджувалися необхідні зміни. Буду вдячний народним депутатам, які підтримають на цьому тижні ці та інші надзвичайно важливі для нашої держави рішення”, – резюмував президент.
Російський диктатор Володимир Путін погодиться на зустріч із президентом України Володимиром Путіним, але тільки за умови, що офіційний Київ перед цим капітулює.
Про це заявив перший заступник глави МЗС України Сергій Кислиця, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його інтерв’ю для The Kyiv Independent.
Під час інтерв’ю його запитали, чи ведуться зараз переговори про нову зустріч між Україною і росією в рамках делегацій, на що Кислиця сказав, що цей формат себе практично вичерпав, якщо тільки делегація РФ не отримає чергового мандата від Путіна.
Перший заступник міністра наголосив, що на відміну від української делегації, у якої чітка дисципліна, є дискусії всередині команди, обмін ідеями та підходами, – у російській існує жорстка дисципліна у виконанні доручення Путіна.
За словами Кислиці, мандат Путіна – примусити до капітуляції. Зокрема, Україна пропонує встановити припинення вогню як внесок у створення умов для зустрічі лідерів і домовленостей, однак Москва вимагає для початку капітулювати.
„Вони відкрито кажуть: „Ні, спочатку ви приймаєте наші вимоги – капітуляцію – і тільки потім ми організуємо зустріч лідерів. А після цього ви займайтеся реалізацією цих вимог”, – розповів Кислиця.
„Перше – контрактування та виробництво дронів. Доручив контрактувати всі доступні обсяги пріоритетних типів дронів, окремо працюємо з європейськими партнерами щодо фінансування. Цього року маємо вийти на значно більші показники виробництва та постачання дронів у війська, ніж було заплановано. Також готуємо нестандартні кроки для підтримки нашого захисту – розширюємо географію такої підтримки”, – розповів президент.
Окрім цього, під час наради йшлося про зміни в державних інституціях.
„Україні потрібно більше позитивної динаміки у відносинах зі Сполученими Штатами та водночас потрібні нові кроки в управлінні сферою оборони нашої держави. Відповідні рішення будуть оприлюднені найближчим часом”, – заявив Зеленський.