Перший міністр Уельсу подає у відставку

Перший міністр Уельсу подає у відставку

16:12 Грудень 15, 2023

Політика 1119 3 хвилини

Magyar

Перший міністр Уельсу Марк Дрейкфорд несподівано оголосив про свою відставку в середу.

Марк Дрейкфорд, який очолював уряд Уельсу як лідер валлійського відділення головної опозиційної британської Лейбористської партії, подав у відставку з посади лідера партії з негайним вступом в силу. Згідно з британським парламентським конституційним законом, це також означає закінчення терміну його повноважень на посаді глави уряду, але Дрейкфорд заявив, що продовжить виконувати обов’язки прем’єр-міністра, поки не буде обраний його наступник.

У заяві, де він пояснює свою відставку, Марк Дрейкфорд зазначив лише, що, коли він балотувався на посаду лідера Лейбористської партії Уельсу в 2018 році, він зробив це з наміром залишитися на посаді протягом п’яти років і піде до кінця свого поточного терміну в Асамблеї Уельсу. “Час настав”, – зауважив він.

Наступні загальнонаціональні вибори в Британії відбудуться в 2024-му, а це означає, що Асамблея Уельсу теж буде переобрана в 2024 році, але заява Дрейкфорда в середу все одно була несподіваною.

Стиль керівництва Дрейкфорда останнім часом зазнавав критики.

Серед критичних зауважень – нарікання на те, що валлійський лідер занадто довго зберігав радикальні обмеження під час епідемії вірусу Корони.

Останніми тижнями широко обговорюється зниження урядом Уельсу стандартного обмеження швидкості руху до 20 миль на годину (32 км/год) із попередніх 30 миль на годину (48 км/год) у житлових районах.

Згідно з останнім опитуванням Yougov, найбільшої соціологічної групи Великобританії, лише 11% виборців Уельсу задоволені діями Дрейкфорда.

Чверть століття тому програма децентралізації британського уряду під керівництвом лейбористів передбачала створення Асамблеї Уельсу з набагато вужчими повноваженнями, ніж у шотландського законодавчого органу, який отримав широкі права на самовизначення.

У 1999 році жителі Уельсу обрали не парламент, а виконавчу владу, подібну до місцевого самоврядування, але навіть це майже не вдалося втілити в життя: на референдумі про децентралізацію у вересні 1997 року, за який проголосувало трохи більше 50% виборців, лише 6721 з понад 1,1 мільйона голосів висловилися за місцеве представництво.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня