![Залужний: Загроза переходу до позиційної війни - це серйозний виклик для України](https://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/04/zaluzsnij-1.jpg)
Залужний: Загроза переходу до позиційної війни - це серйозний виклик для України
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний зазначив, що війна зараз переходить на новий етап, а саме на етап “позиційної” війни статичного та виснажливого бою.
![](https://politic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/04/zaluzsnij-1.jpg)
Як заявив Залужний в інтерв’ю Economist, такий перехід є серйозним викликом для України.
“Затягування — вигідне противнику, оскільки надасть йому можливість відновлювати та нарощувати свій воєнний потенціал. Тому в сучасних реаліях вкрай важливим є усвідомлення умов можливого виникнення такої ситуації і її недопущення задля нашої перемоги”, — наголосив він.
За словами Залужного, Збройним силам України потрібні ключові військові можливості і технології, щоб вийти з такого роду війни. Найважливішою з них є повітряна міць.
“Контроль над небом необхідний для проведення широкомасштабних наземних операцій. На початку війни у нас було 120 бойових літаків. З них лише третина була придатна до використання”, — зазначив головнокомандувач.
Він додав, що другий пріоритет — це радіоелектронна боротьба, зокрема глушіння сигналів зв’язку та навігації. Як зазначив Валерій Залужний, Україні потрібен більший доступ до електронної розвідки від союзників, включно з даними з активів, які збирають сигнали розвідки, і розширення виробничих ліній для українських систем РЕБ.
Третім і четвертим пріоритетом відповідно Залужний назвав контрбатарейну боротьбу, тобто засоби знищення ворожої артилерії і технології подолання мінних перешкод. П’ятим і останнім важливим моментом, за оцінками Валерія Залужного, є нарощування Україною власних резервів.
“Росію не варто недооцінювати. Вона зазнала великих втрат і витратила багато боєприпасів. Але вона буде мати перевагу в озброєнні, техніці, ракетах і боєприпасах протягом значного часу. Її оборонна промисловість нарощує виробництво попри безпрецедентні санкції. Наші партнери по НАТО також різко нарощують свої виробничі потужності. Але для цього потрібен щонайменше рік, а в деяких випадках, наприклад у літаках і системах управління, — два роки”, — підсумував Залужний.
![subscribe](/images/train.jpg)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися