НАТО разом із США посилюють свою присутність у Чорноморському регіоні
Досить довгий час Чорне море залишалося одним з найбільш спокійних регіонів планети. Однак у останні роки ситуація почала кардинально змінюватися. І причиною цьому стали агресивні дії Росії у Чормоморському регіоні, які і змушують світову спільноту реагувати. Саме тому, одне за іншим тут почали проходити військові навчання НАТО.
Сьогодні тема «Чорного моря» стоїть одним із головних питань порядку денного НАТО та США. У якості підтвердження цієї тези можна навести той факт, що нещодавно про посилення уваги щодо цього регіону у Вашингтоні і Брюсселі говорили і міністр оборони США Марк Еспер з генералом Тодом Уолтерсом, який очолює Європейське командування США. «Ми виводимо сили з Центральної Європи, які перебували там з часів холодної війни… Ми рухаємося на схід, де знаходяться наші найновіші союзники. Це означає, що ми просуваємося і в чорноморський регіон», – заявив Марк Еспер після нещодавнього оголошення про виведення частини американських військ із Німеччини.
«Чорноморський регіон – це те саме місце, з якого Кремль проводить свої операції в Сирії, Лівії та східному Середземномор’ї… Зараз вона (Росія – авт.) контролює все, що відбувається на Балканах і Кавказі, а також, природно, на Україні і в Молдавії», – вторить міністру Бен Ходжес, який сам командував у 2015-17 роках військами США у Європі.
У Вашингтоні вважають, що посилення військової присутності НАТО у Чорному морі необхідно, тому що турецький, румунський, болгарський і український флоти як і раніше не можуть зрівнятися з Чорноморським флотом Росії.
Як відомо, ситуація у чорноморському регіоні загострилася після 2014 року, коли Крим був незаконно анексований Росією. У Вашингтоні і Брюсселі вже давно побоюються, що Москва може скористатися цьогорічними президентськими виборами у США і зміцнити свій вплив в Чорному морі.
Так, у червні цього року командувач ВМС США в Європі адмірал Джеймс Фогго заявив, що вісім американських військових кораблів у минулому році майже чотири місяці патрулювали Чорне море і проводили з союзниками і партнерами заплановані навчання типу «Сі бриз».
Загалом, в останні роки США значно збільшили свою присутність у чорноморському регіоні. Яскравим прикладом посилення уваги США до даного регіону стали 20-ті за рахунком навчання «Сі бриз», які пройшли минулого місяця. У ювілейних навчаннях брали участь понад 40 військових кораблів і літаків, а також понад дві тисячі військовослужбовців з дев’яти країн: семи членів НАТО та України з Грузією, які теж прагнуть вступити до Північноатлантичного альянсу.
З американських кораблів найчастіше у Чорному морі можна побачити ракетний есмінець «Портер» класу «Арлі Берк» ВМС США, який за п’ять місяців цього року тричі патрулював води Чорного моря. На його борту знаходяться крилаті ракети «Томагавк» і система ПРО Aegis.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися